Sigma nezačala jaro špatně. Už v páté minutě pálil Ordoš vedle, za šest minut stejný fotbalista prodloužil hlavou Janotkův centr a míč snášející se do šibenice slovácké branky musel Filipko vytěsnit na roh. Po něm hlavičkoval těsně vedle Dreksa, ale tím už úvodní nápor Hanáků skončil.

Slovácko zhustilo střed pole a šance Sigmy ustaly. Až ve 24. minutě pálil z dálky Tomáš Hořava, nový míč Jabulani trochu zaplaval a Filipko byl rád, že vyrazil míč nohama na roh.

Slovácko se připomenulo v 28. minutě. Na Ondřejkův centr těsně nedosáhl Košút a Abrahám u zadní tyče už naštěstí pro domácí nestihl vtěsnat míč mezi tyče a trefil boční síť.

Hanáci znovu přitlačili až v závěru. Ordoš vysunul Hubníka a jeho centr těsně před Hořavou odklidil Němčický.

Ordoš vzápětí mohl dát gól sám, ale u zadní tyče byl příliš překvapený zaváháním slováckých obránců, než aby usměrnil míč do branky. Poslední slovo v prvním poločase měl Onofrej, jehož nepodařený centr plachtil směrem do Filipkovy šibenice, ovšem brankář Slovácka se znovu nenechal překvapit.

„Už když jsme viděli sestavu Slovácka, tak jsme věděli, že to nebude jednoduché. Soupeř velmi dobře zahušťoval střed hřiště. My jsme do řešili dlouhou přihrávkou, ale dělali jsme hodně chyb, takže hra nebyla souvislá, nebyl tam tlak a ani šance,“ řekl k průběhu prvního poločasu trenér Sigmy Zdeněk Psotka.

Po přestávce publikum až na slovácký sektor na moment ztichlo. Prostor se na chvilku otevřel před Ondřejkou a jeho bomba z osmnácti metrů prosvištěla jen kousek od Lovásikovy levé tyče.

Sigma přidala a znovu u toho byl Michal Ordoš. Nejprve se od něj odrazil po rohu míč přímo do náruče Filipka, v 57. minutě už mu to ale vyšlo. Petrovu nabídku před prázdnou branku už neodmítl.

„Chyby se stávají a my jsme jednu udělali a dostali jsme gól,“ konstatoval trenér Slovácka Josef Mazura.

Slovácko kontrovalo střídáním. Na hřiště přišel Švancara a hned mohl vyrovnat, ale jeho hlavičku zpacifikoval ještě před Lovásikem Janotka.

Na druhé straně pokračoval v aktivním výkonu Ordoš, jeho dva pokusy už ale postrádaly přesnost.

Slovácko prováhalo další dobrou možnost ke srovnání skóre deset minut před koncem. Škerle pouštěl míč za sebe, ale nevšiml si Ondřejky. Lovásik však byl z branky venku včas.

„Nějaké šance jsme si vytvořili a bylo jich docela dost, ale vyrovnat se nám nepodařilo,“ řekl Mazura.

Pojistit hanácké vedení mohl v 84. minutě stoper Dreksa po rohu Bajera. Filipko ještě teď nejspíš neví, jak dokázal jeho hlavičku zlikvidovat, nicméně gól to nebyl.

„Po našem gólu měl zápas fantastické tempo. Hrálo se nahoru dolů a na obou stranách byly střely. Myslím, že na první jarní kolo to byl velmi dobrý zápas. Hráči podle toho také vypadali, protože na hřišti nechali všechno,“ dodal domácí trenér Psotka.

SK Sigma Olomouc – 1. FC Slovácko 1:0 (0:0)

Branky: 57. Ordoš. Rozhodčí: Damková – Večeřa, Dobrovolný. ŽK: Dreksa. Diváci: 4774.Fauly: 8:15. Střely na branku: 7:2, Střely vedle: 6:3, Ofsajdy: 2:2, Rohy: 6:1. Muž zápasu: Ordoš.

Sigma: Lovásik – Janotka, Dreksa, Škerle, Onofrej – Hořava, Kaščák – Petr (87. Nuc), Ordoš, Hubník (77. Bajer) – Šultes (81. Schulmeister). Trenér: Zdeněk Psotka.

Slovácko: Filipko – Němčický, Formánek, Košút, Randa – Fujerík (71. Nečas), Abrahám, Svízela (60. Švancara), Kordula (81. Perůtka), Cleber – Ondřejka. Trenér: Josef Mazura.