Sigma nastoupila stejně jako proti Brnu se čtyřmi útočníky, podobný uragán ale k vidění nebyl. Také proto, že Budějovice se zakopaly a prakticky v osmi bránily vlastní vápno.

Dopředu sem tam vyrazil někdo z trojice Hudson, Meszároš, Ondrášek, ale pro olomouckou branku to žádné nebezpečí neznamenalo. První střelu, a to ještě ze třiceti metrů a mimo, vyprodukovali hráči Dynama až bezprostředně po přestávce.

A tak hrála vlastně jen Sigma. Hořavův pokus levačkou šel také díky přispění brankáře Kučery těsně mimo. Ve 23. minutě už se Hanáci zaslouženě radovali. Zprava odcentroval Petr, budějovický brankář neodhadl směr letu míče a tak Ordoš hlavičkoval z pěti metrů vlastně do prázdné branky.

Hosté ani pak nezměnili taktiku a tak Sigma pohodlně pokračovala v útočení. Hubníkovu hlavičku po zámku, který byl jako vystřižený z nějaké hokejové přesilovky, skvěle vytěsnil Kučera. A v závěru poločasu si poradil také se Šultesovým bodlem po šikovném uvolnění na pětníku.

Bezmocný byl dvě minuty po přestávce, kdy ještě většina diváků nebyla na svých místech. Na přihrávku za obranu nabíhal Petr, obránci Budějovic sice před ním zakročili, ovšem tak nešťastně, že Hubník bez potíží zvýšil na 2:0.

„Bohužel musím konstatovat, že Sigma potvrdila stoupající formu z posledních zápasů a zaslouženě získala tři body. V poločase jsme si říkali, že se ještě o výsledek popereme, ale myšlenkami jsme asi ještě byli v šatně a hned z kraje druhého poločasu jsme dostali gól na 2:0 a pak už nás Sigma přehrávala,“ uvedl po utkání trenér Jihočechů Jaroslav Šilhavý.

Jeho svěřenci mohli korigovat výsledek snad jedinkrát. To když nebezpečně z hranice vápna pálil Hudson, ale ani on netrefil branku, brankář lovásik, tak nemusel předvést ani jediný zákrok.

Sigma stále měla více šancí. Hlavně po centrech ze stran, ale Ordoš druhý gól nepřidal a stejně se vedlo i Petrovi a Hubníkovi.

Další branky už domácí nepřidali, i tak si ale připsali zaslouženou výhru. Budějovice nepředvedly vůbec nic.

„Byl to pro nás nejdůležitější zápas za poslední dobu. Chtěli jsme se odpoutat od spodu tabulky a potvrdit dvě výhry. Jsme šťastní, že se nám to povedlo. V první půli to z naší strany bylo takové, jaké jsme chtěli, po přestávce jsme dali druhý gól, ale pak už jsme se do koncovky tolik netlačili. To bylo asi jediné špatně. V minulosti se nám takové zápasy nedařilo zvládat, ale dnes se to povedlo na jedničku, za což musím hráče pochváli," prohlásil trenér vítězů Zdeněk Psotka.

SK Sigma Olomouc – SK Dynamo České Budějovice 2:0 (1:0)

Branky: 23. Ordoš, 47. Hubník. Rozhodčí: Adámek – Moudrý, Teuber. ŽK: Onofrej – Žižka, Riegel. Diváků: 3186.Střely na: 4:0, mimo: 9:3, rohy: 6:2, fauly: 17:16, ofsajdy: 1:4. Muž zápasu: Šultes.

Sigma: Lovásik 2– Janotka 2, Dreksa 2, Škerle 3, Onofrej 3 – Rossi 3, Hořava 2 (90. Otepka) – Petr 3 (80. Bajer), Ordoš 2, Hubník 2 (72. Štěpán) – Šultes 2. Trenér: Zdeněk Psotka.

Č. Budějovice: Kučera 3– Riegel 3, Jarabica 3, Žižka 4, Leština 3 – Hudson 3 , Doležal 3, Černák 3, Meszároš 4 (67. Sedláček), Krob 4 (57. Dolejš)- Ondrášek 5 (82. Everson). Trenér: Jaroslav Šilhavý.