Pod tříbodový zisk se významně podepsal zejména tvořivý záložník Martin Pospíšil, který jednu branku sám vstřelil a na dva přihrál. Poprvé ve 21. minutě, kdy na jeho centr naskočil Martin Šindelář a otevřel skóre utkání.

Za dalších deset minut už to bylo o dva, M. Pospíšil tentokrát volil ze standardní situace střelu, kterou tečovali hostující obránci až za záda svého gólmana. Sílu v zahrávání standardek pak podtrhl znovu M. Pospíšil v 54. minutě, když našel přetaženým centrem na zadní tyči Kalase a mladý obránce londýnské Chelsea vstřelil třetí branku Sigmy.

„Standardní situace nám dnes hodně pomohli. Když jsem skládal sestavu, tak jsme věděl, že tam máme dobré hlavičkáře – Šindeláře, Murina nebo Kalase. Navíc to Pospíšil výborně kopal, to byl rozdíl oproti minulému utkání na Slovácku,“ všiml si trenér olomoucké rezervy Augustin Chromý.

O čtvrtou úspěch se postaral Václav Vašíček v 80. minutě, přičemž ho ještě rozhodčí připravili o branku z 10. minuty pro domělý ofsajd. Brněnští už stihli jen korigovat, sedm minut před koncem zaznamenal jejich čestný úspěch Štourač.

„Jsem rád, že v konfrontaci dvou juniorek jsme jasně zvítězili. I když ta poslední branka, kterou jsme dostali, byla zbytečná, pořád jsem hráče nabádal ke koncentraci, abychom vzadu uhráli nulu. Ale nakonec jsme gól dostali. Co se dá dělat, já si hlavně cením toho, že jsme dokázali čtyřikrát skórovat. Se třemi body jsem spokojený,“ hodnotil dopolední výhru trenér Chromý.

Jeho tým vykazuje v posledních zápasech vzestupnou formu a kouč doufá, že to tak vydrží. „Chtěl bych, abychom v následujících zápasech uspěli. Ale bude to velmi těžké, protože máme Hulín, který se prezentuje dobrými výkony, potom máme doma béčka Vítkovic a Zlína, což budou těžké zápasy. Ale chtěli bychom v nich urvat co nejvíc bodů, abychom se nenacházeli někde u dna tabulky a mohli hrát fotbal,“ doplnil Chromý.

SK Sigma Olomouc B – FC Zbrojovka Brno B 4:1 (2:0)

Branky: 21. Šindelář, 31. Pospíšil M., 53. Kalas, 80. Vašíček – 83. Štourač. Rozhodčí: Kneisl – Ondráš, Ogrodník. ŽK: Murin, Šindelář – Cupák, Buchta. Diváci: 120.

SK Sigma Olomouc B: Šustr – Koutný, Kalas, Murin, Machalický – Šindelář, Pospíšil M., Pospíšil T. (78. Nekuda), Nepožitek (83. Soušek) – Chlebek (69. Vavřík), Vašíček. Trenér: Augustin Chromý.

FC Zbrojovka Brno B: Poláček – Foukal, Chlup (72. Kršák), Štourač, Okleštěk, Cupák, Buchta, Jukl, Sus, Urban (80. Stehlík), Košulič. Trenér: Petr Maléř.