OBRAZEM: Litovel proti Ústí nezastavilo ani vyloučení

Litovel – Fotbalisté Litovle potvrdili své umístění v tabulce a povodněmi sužované Ústí porazili i přesto, že téměř hodinu zápasu hráli bez vyloučeného Pavla Kvapila. O jediný gól zápasu se postaral střelou z bezmála třiceti metrů zkušený Daniel Zavadil.

13.6.2010

Litovel ve žlutém proti ÚstíFoto: DENÍK/Jiří Kupka

Domácí se do soupeře, který viditelně přijel pro bod za remízu, pustila zhurta. Během první pětiminutovky se hnal dvakrát téměř osamocen na ústeckou branku Šilberský.

Poprvé vyšperkoval akci přihrávkou na Zavadila, kterého však v tutové šanci vychytal Zeman, podruhé vzal odpovědnost na sebe, ale střílel vedle branky.

Po dvaceti minutách našel Šrom křížným centrem za obranou hostů Kvapila. Zeman ovšem včas vyběhl a šanci litovelskému záložníkovi zlikvidoval.

Ústecký gólman se vytáhl i za moment, když Kratochvíl úžasnou uličkou vyřadil ze hry polovinu ústecké obrany a poslal do šance Šroma. Jeho kličku však Zeman konečky prstů opět zmařil.

Litovelští nešli do vedení ani ve 34. minutě, kdy po nepřímém kopu za malou domů pálil nad břevno z dobré pozice Kopp.

V 35. minutě přišli domácí o Kvapila, který u postranní čáry oplácel a sudí Machala s červenou kartou zcela správně neváhal.

Obraz hry se ale ani pak nezměnil. Hosté se dál převážně pouze bránili litovelským nájezdům a směrem dopředu zůstalo spíše jen u nesmělých náznaků šancí. Asi nejnebezpečnější ránu na litovelskou branku za celé utkání poslal v závěru první půle Škařupa, ale Procházka ji vyrazil na roh.

Litovelský tlak tedy pokračoval i po přestávce. Šromova střela po kombinaci se Zavadilem olízla břevno ústecké branky a když už se domácím podařilo překonat výborného Zemana, jako v 67. minutě Čepovi, pak na brankové čáře hasil na poslední chvíli kapitán Tomáš Páleník.

Až v 70. minutě se Litovelští dočkali. Z necelých třiceti metrů napálil míč Zavadil a přestože jeho rána zamířila přesně k tyči, musel se ústecký brankář tentokrát trochu červenat.

Ani inkasovaná branka hosty k většímu náporu nevyprovokovala. Naopak na druhé straně mohl zvýšit Fišara, ale po centru Zavadila střílel nad.

„Hráli jsme jen to, na co v současné době máme. Více než měsíc v podstatě netrénujeme, takže v tom úmorném vedru jsme hráli zezadu.,“ hodnotil utkání trenér Ústí Vojtěch Bušina.

„Paradoxně nám nepomohlo ani vyloučení soupeře. Jeli jsme sem pro plichtu, ale ani tu se nám uhrát nepodařilo. V prvním poločase nás držel výbornými zákroky brankář Zeman. Ve druhé půlce ale dostal branku ze třiceti metrů, což je samozřejmě chyba Je konec sezony a my už ji víceméně jen dohráváme. Na sestup nejsme, takže se nic velkého neděje,“ dodal.

To domácí kouč Roman Sedláček měl důvod k radosti. „Myslím, že jsme byli jednoznačně lepší, možná jen škoda, že jsme nevyužili více šancí. Naše hra ale měla hlavu a patu a kluci si zaslouží absolutorium za perfektní výkon,“ prohlásil.

Jeho mužstvo nesrazilo do kolen ani brzké vyloučení. „Nechtěli jsme couvnout. Stáhli jsme hru na tři beky a chtěli hrát dál aktivně. Kluci to pochopili a to je pro mě rozhodující,“ vyjádřil litovelský kouč svou spokojenost.

Litovelský kouč také prozradil, že Kvapila chtěl těsně před jeho zkratem vystřídat.

„Říkal si o střídání kvůli zranění, takže jsme ho chtěli stáhnout. Asistent rozhodčího nám to ale při autu nedovolil a mezitím Pavel udělal takovou hloupost. Bohužel se to stává. O to cennější je to pro kluky. Po utkání máme závěrečnou, takže ho to asi bude něco stát,“ usmál se Sedláček.

Tatran Litovel – Sokol Ústí 1:0 (0:0)

Branka: 70. Zavadil. Rozhodčí: Machala – Kouřil, Kubíček. ŽK: Pecha, Smolka (oba Ú). ČK: 35. P. Kvapil (L). Diváků: 150.

Litovel: Procházka – Planička, Jindra, Krátký, Kopp – P. Kvapil, Kratochvíl, Fišara, Šrom (80. Pavlík)- Šilberský (52. Čep), Zavadil. Trenér: Roman Sedláček.

Autor: Jiří Fišara

13.6.2010 VSTUP DO DISKUSE

Olomoučtí hokejisté (v červeném) porazili Plzeň 5:0. Branislav Konrád a David Škůrek
22

Plecharéna slavila! Mora se lídrovi pomstila za debakl

Kdo bude zastupovat Olomoucký kraj ve Sněmovně
9 12

Toto jsou vaši noví poslanci z Olomouckého kraje

Nepropásněte! Výsledky voleb ve vaší obci, názory, podrobnosti

Emocemi a překvapeními nabitý volební víkend přinesl spoustu zajímavých změn, výsledků a reakcí. Tištěný pondělní Deník jich bude plný.

Fakultka v Šantovce "půjčí" lidem robota, který umí šetrně operovat

Unikátní příležitost stát se na chvíli chirurgem, který operuje pomocí robota, mohou využít zájemci počátkem příštího týdne v olomoucké obchodní galerii Šantovka.

Jak volila velká města v Olomouckém kraji? Na bedně se liší

Zatímco hnutí ANO jednoznačně triumfovalo i ve všech velkých městech Olomouckého kraje, na dalších příčkách už jsou mezi hlavními centry regionu rozdíly.