Co se papírových předpokladů týče, přijede soupeř 
z kategorie nejtěžších.

„Změnil se celý chod klubu a vedení, mají ty nejvyšší ambice. Jsou nastaveni na to, že musí furt vyhrávat, aby stáli vedle Sparty a Plzně. Takže nás čeká velmi těžký soupeř," potvrzuje jarní olomoucká kometa Petr Ševčík.

Netřeba však házet flintu do žita. Hanáci nejenže proti silnějším (alespoň doma) umějí zahrát, větší šance jim dává 
i solidní bilance posledních vzájemných utkání.

V živé paměti má fotbalová veřejnost loňský říjnový duel, kdy Olomoučtí dobyli Eden díky dvěma zásahům Davida Housky.

To však z hlediska Sigmy nebyl ojedinělý počin. V předloňské sezoně zase Hanáci Prazažany na svém hřišti rozdrtili 5:1, blýskli se zejména dvougóloví David Depetris 
s Tomášem Zahradníčkem. 
A neprohráli ani v dalších čtyřech zápasech.

Sečteno podtrženo, neporazitelnost Moravanů nad svým slavnějším soupeřem činí již šest duelů, v posledních čtyřech pak Slavia nebrala ani bod. A pokud chtějí Jílkovi hoši ještě pomýšlet na záchranu, musí to tak být i po sobotě. 
„U nás je každý zápas rozhodující, bodovat musíme neustále. Nejde to úplně vyndat 
z hlavy, ale nesmí to být svazující," dodává Ševčík.

Beseda slávistů ve Šternberku

Než však foukne rozhodčí Ondřej Pechanec do píšťalky 
a duel 25. kola Synot ligy zahájí, mohou příznivci hostujícího klubu využít zajímavé novinky. Slavia totiž před venkovními zápasy zavedla pravidelné besedy se zástupci klubu v nejbližším okolí místa konání ligového utkání.

V sobotu se tak členové Odboru přátel Slavie sejdou v hotelu S-Port ve Vésce, kde bude tým ubytován, a odjedou do Šternberku. Tam od třinácti do patnácti hodin beseda proběhne.

Zúčastní se jí generální ředitel David Trunda, sportovní ředitel Josef Jinoch, šéf mládežnické akademie Jiří Plíšek a pravděpodobně i vybraný hráč A-týmu, který nebude 
k dispozici pro utkání.

Sbírka pro Emičku

Zítra však na Andrově stadionu nepůjde pouze o ligové body. Podobně jako v listopadu proběhne celostadionová sbírka. Tentokrát budou moci diváci přispět tříleté Emičce Odehnalové, která onemocněla vzácnou formou rakoviny měkkých tkání.

Vzhledem k velmi nákladné léčbě, výživě, rehabilitace či pobytům v lázních bude rodina ráda za jakoukoliv finanční pomoc.