„Pokud chceme bojovat o špičku a hrát Evropskou ligu, tak musíme podat lepší výkon, než tomu bylo dnes,“ řekl Psotka, který za tři roky u prvního týmu Sigmy moravskoslezské derby s Baníkem prohrál pouze jedinkrát.

V pondělí na Andrově stadionu mu nezdar prakticky vůbec nehrozil.

V prvním poločase neukázal Baník v Olomouci vůbec nic kromě relativně pevné obrany. Jenže ta se po víceméně darované penaltě, kterou s přehledem proměnil Tomáš Janotka, musela chtě nechtě otevřít.

„Utkání se vyvíjelo podle našeho očekávání. V prvním poločase jsme byli dobře trpěliví, dobře jsme kombinovali, dostávali jsme se do střeleckých pozicí,“ chválil Psotka.

Spokojený byl i s nástupem do druhé půle.

„Druhý poločas jsme začali klasickým náporem, ale bohužel jsme z něj nevytěžili branku, která by nás uklidnila,“ označil Psotka období, kde si Sigma zadělala na komplikace.

Po hodině hry však Sigma začala ztrácet půdu pod nohama a najednou se dopředu začal nepříjemně dostávat živou vodou pokropený Baník.

„S prvními pětašedesáti minutami jsme spokojení, to jsme hráli velmi dobře. Pak jsme ale začali být nervózní, přestali jsme kombinovat, řešili jsme situace dlouhými přihrávkami a dostali jsme se trochu pod tlak,“ všiml si Psotka.

„Byla tam z naší strany nervozita a strach o výsledek. I když už mají hráči něco odkopáno, tak Lukáš Bajer, nebo Tomáš Hořava nám vypadli ze hry. A naše kombinace je založena právě na těchto dvou hráčích,“ podotkl trenér Sigmy.

Ordoš na lavičce? Chtěli jsme se prosadit rychlostí

„Potom i odchodem Pavla Šultese i Honzy Navrátila už nebyla taková zkušenost a odvaha jako třeba za stavu 2:0,“ řekl Psotka.

„Naštěstí nám tam nakonec vyšla jedna brejková situace, která nám dala klid. Po ní už jsme na tom byli zase lépe. Těch situací tam bylo ale už předtím daleko víc,“ připomněl Psotka, že jeho svěřenci se v žádném případě nemuseli bát o výsledek až do 81. minuty, kdy po nádherné Janotkově akci rozhodl pohotovou dorážkou střídající Tomáš Přikryl.

Stejně jako tento mladík byl mezi náhradníky trochu překvapivě i Michal Ordoš.

„Před každým zápasem to máme trochu jinak. Dnes jsme se chtěli prosadit rychlostí. Měli jsme nahoře rychlostní typy hráčů. Uprostřed nám zatím funguje složení Hořava, Bajer, Rossi. Michal Ordoš z toho v poslední herní fázi přípravy trošku vypadl, nemá tolik zátěže. Ale přijde zápas, kdy zase v základní sestavě bude,“ řekl Psotka.