Po utkáních s Brnem a Dubnicí jste vyjádřil spokojenost s některými mladými hráči. Budete je chválit i veřejně?

To ne. Přece jenom je to jeden zápas a na nějaké hodnocení je ještě hodně brzo. Máme delší dobu na to, abychom všechny hráče dostatečně vyzkoušeli. Až potom budeme hodnotit, kdo zaujal a kdo ne. Ten kádr hráčů, který máme k dispozici, se vlastně neustále rozšiřuje a zužuje.

Došlo k nějakým změnám už nyní?

Mění se to opravdu každým dnem. Rozhodující je především zdravotní stav jednotlivých hráčů. I dnes někteří vynechali trénink, ale to bych opravdu nerad pouštěl do novin. Pro nás je výhodou, že už začalo přípravu i naše béčko. Máme více možností, jak s hráči hýbat.

Před víkendovými zápasy jste si přál, aby se hlavně nikdo nezranil. Ale už v 9. minutě prvního zápasu jste musel střídat Tomáše Pospíšila.

Tomáš měl drobný zdravotní problém už při rozcvičce. Nakonec jsme ho museli brzo vystřídat. Podobně dopadl i Ondra Murin. Ale nemělo by to být nic vážného. Jsou to spíš drobnosti, nakopnuté věci. Přípravu obou by to nemělo přerušit, maximálně jen na krátký čas omezit.

V Brně se nepředstavil Michal Hubník. Proč?

Měl virózu, ale už by se měl zase zapojit do tréninku.

Takže jeho absence nesouvisela třeba s jednáním o jeho přestupu?

Ne, to ne.

Před týdnem jste ohodnotil šance na jeho setrvání v Sigmě padesát na padesát. Vyvinulo se to nějak?

V lednu se to všechno řeší ze dne na den. Něco jiného bych vám řekl včera a něco jiného zítra. Michal je momentálně stále tady v Olomouci. Trénuje s námi. Chceme, aby tady zůstal a pomohl týmu i na jaře. Na druhou stranu pokud přijde nabídka ze zahraničí, která bude výhodná pro něj i pro klub, tak odejde. Na tom se nic nemění.

V kuloárech se šeptá o velkém zájmu jednoho z polských klubů (Legia Varšava). Řeší se to momentálně?

Já o žádné nabídce z Polska nevím.

V nejbližším týdnu vás nečeká žádný přátelský zápas. Hrát budete až příští středu. Byl to záměr, nebo se vám nepodařilo sehnat odpovídajícího soupeře?

Byl to záměr. Na toto období jsme ani soupeře nehledali. Dokonce jsme si upravili i program Tipsport ligy tak, abychom v tomto termínu nehráli. Čeká nás teď hodně náročný kondiční blok s důrazem na vytrvalost. Chceme, aby se hráči soustředili na tu zátěžovou složku. Herní složka přijde na řadu později.

Jak jste zatím s probíhající přípravou po prvním týdnu spokojen?

Jsem spokojený. Počasí je vynikající. Rozhodně příjemnější než v předchozích zimách. Zatím se nám plní také to, že se nikdo vážně nezranil. To znamená, že jsem spokojen. Snad to bude ve stejném duchu pokračovat.