Úspěšnou premiéru na lavičce desátého Hněvotína prožil trenér Petr Uvízl. Jeho svěřenci soupeře zaskočili a už v 17. minutě mohli jít po sólu Zapletala do vedení. Hbitý záložník ale pouze otřel míč o tyč. Jeho zaváhání brzy napravil Petr Láner, který vystihl špatnou rozehrávku hostujícího Ruse a tváří v tvář gólmanovi se nemýlil.

„Rozhodl dobře proměněný gól po chybě, už předtím mohl lépe vyřešit situaci Tomáš Zapletal. Druhou chybu už jsme ale potrestali," těšilo nového kouče Uvízla.

Fotbalisté Konice do poločasu marně hledali odpověď na zodpovědnou obranu domácích a příliš nepomohla ani poločasová rošáda. Trenér Roman Jedlička zofenzivnil sestavu druhým útočníkem Malínkem, ale taktický tah příliš nepomohl. „Do plné obrany prostě neumíme hrát. Můžeme tam mít pět útočníků, ale nedostaneme se tam. Bez střely na bránu nemůžeme bodovat," posteskl si Jedlička.

Toho kromě ztráty bodů může mrzet vyloučení Tomáše Řeháka a Adama Novotného. Oba si po diskuzích s rozhodčím Kubcem prohlédli červenou kartu už v nastavení druhého poločasu a ze hřiště tak odcházeli jen pár desítek vteřin před ostatními hráči.

„Nevím přesně, o co se jednalo. Uvidíme, co bude v zápise o utkání. Novotný dostal rovnou červenou kartu, asi bude mít stopku na tři zápasy. Už s tím asi nic neuděláme," řekl smířeně konický lodivod a dodal: „Každý týden říkám hráčům, že když chci rozdat, musím umět i přijmout."

Jeho protějšek Uvízl mohl být po vítězném debutu o hodně spokojenější. „Zápas jsme zvládli velice dobře takticky. Konice neměla v podstatě žádné šance. Kdybychom proměnili ještě další situace, bylo by to v závěru asi klidnější. Jsem spokojený, kluci odvedli maximum a splnili to, co měli," uzavřel s úsměvem Petr Uvízl.

FC Hněvotín – Sokol Konice 1:0 (1:0)

Branka: 24. Láner. Rozhodčí: Kubec – Křepský, Ráb. ŽK: Dokoupil, Duda, Šulc – Řehák T., Řehák R., Klobáska, Cetkovský. ČK: Novotný, Řehák T. (oba Konice). Diváci: 110.

Hněvotín: Běhalík – Dokoupil, Šulc, Švajda, Novák – Zapletal, Skoumal, Láner, Veselský – Křižan (90. Chabičovský), Duda (84. Schinneck). Trenér: Petr Uvízl.

Konice: Nakládal – Směták, Rus (46. Malínek), Řehák R., Cetkovský – Kryl, Řehák T., Schön, Klobáska, Kořenovský – Novotný. Trenér: Roman Jedlička.

Autor: Stanislav Heloňa