Na obou týmech bylo znát, že nehrají v pohodě.

Béčko Slovácka pět zápasů v řadě nevyhrálo, Holice se v šesti jarních zápasech z vítězství radovala pouze jednou.

Holický trenér Jiří Derco navíc po posledním utkání s Mikulovicemi vyjádřil nespokojenost s výkony zkušených hráčů.

Kritika mířila především na dvojici Tomáš Dadák Marek Heinz, která se proti Slovácku na soupisce vůbec neobjevila. Podle Derca ale chyběli kvůli zranění.

„Dnes dostali příležitost mladší hráči, i z toho důvodu, že máme spoustu zraněných. Nic složitějšího bych v tom nehledal," prohlásil Derco.

Určitou dohru však poslední utkání v kabině mělo. „Vyříkali jsme si to mezi sebou. To ale zůstane v kabině. Týkalo se to některých taktických věcí a přístupu," popsal holický kouč.

Utkání proti Slovácku mnoho fotbalové krásy nenabídlo.

První vzrušující moment přišel až ve 26. minutě. Centr Dupkaly propadl na zadní tyč k Jindřichu Stehlíkovi, který zblízka napálil brankáře Fryštáka. Míč se následně odrazil k Ondřeji Bučkovi, ale ten jen napodobil svého kolegu. A tím výčet zajímavých momentů první poloviny také končí.

Po přestávce to na chvíli vypadalo, že se zápas rozhýbe a že brankáři na obou stranách už nebudou zívat nudou.

Stehlík nejprve z dobré pozice pálil mimo a v 53. minutě byl blízko úvodnímu gólu Martin Dupkala, který po prodloužení Žondry napálil břevno. Poté se ještě snažil míč dorazit Buček, ale mladý záložník podobně jako v prvním poločase selhal.

V 61. minutě se do své první a zároveň poslední příležitosti dostali i hosté. Po velkém závaru v pokutovém území se do zakončení tlačil Trousil, zkušený obránce ale v malém vápně míč netrefil.

V závěru zápasu se pak vše vrátilo zpět do starých kolejí a zápas skončil bezbrankovou remízou.

„Dnes mi chyběla fotbalovost. Nasazení tam bylo, ale bez fotbalové myšlenky," glosoval zápas domácí kouč Jiří Derco.

„V okolí vápna chyběl nějaký překvapivý moment. Naši střední záložníci měli spoustu náběhů, ale nevyřešili jsme finální část. Na naší hře bylo znát, že chybí zkušení hráči," všiml si domácí kormidelník.

Jeho protějšek Jan Palinek remízu z Holice bral. „Na víc momentálně nemáme. Do šancí jsme se prakticky nedostali a ještě jsme měli štěstí, že soupeř ve druhé půli trefil jen břevno," hovořil trenér hostů.

Jeho tým v Holici za celý zápas ani jednou nevystřelil na bránu. Palinek to přičítá nezkušenosti.

„V týmu máme moc mladých hráčů, kteří potřebují alespoň půl roku, aby se trochu adaptovali," prohlásil.

O to více si trenér rezervy Slovácka váží pomoci veterána Jana Trousila, který na jaře nastupuje za béčko. „Bod jsme vybojovali i díky jeho pomoci," přiznal Jan Palinek.

1. HFK Olomouc – FC Slovácko B 0:0

Rozhodčí: Vojkovský – Mikeska, Dubravský. ŽK: Hlavica – Bartoš, Machač. Diváků: 112.

HFK: Arbeit – Matyska, Lukášek, Kršák, Hlavica – Stehlík (87. Blažkovský), Buček (76. Štěpánek), Bernard, Hromek, Dupkala (62. Šuba) – Žondra. Trenér: Jiří Derco.

Slovácko B: Fryšták – Pilka (71. Chynoradský), Trousil, Břečka, Prajza – Hanák (81. Michna), Bartoš, Ťok, Machač, Fojtášek (88. Trajtel) – Janečka. Trenér: Jan Palinek.

Autor: ONDŘEJ KAŠLÍK