Chromý věří především v lepší výsledek. Oproti dnešku se snad změní to, že vyhrajeme, i když to bude těžké, protože Jablonec přijede v podstatě s béčkem. Ale věřím, že i my trochu posílíme," řekl kouč bezprostředně po utkání.

„Momentálně nám chybí střed pole. Dnes tam zaskakoval Soušek, nehrál vůbec špatně. Ale když tam hrával Plšek, Habusta nebo Houska, tak to byl rozdíl. Teď je ještě navíc zraněný Štětina, takže na tom postu máme trochu problém," poznamenal Chromý.

Jakub Plšek pouze kroužil po nemoci kolem hřiště a dvojice Habusta, Houska je s áčkem na soustředění v Turecku „Věřím ale, že aspoň jeden z těch hráčů nám proti Jablonci pomůže," doplnil.

Uničovu začíná mistrovská soutěž až v březnu, takže se nachází ve zcela jiné fázi přípravy. I proto si druhého vítězství nad Sigmou v krátké době cenil (naposledy Uničov porazil devatenáctku 3:0). „Neděláme z toho žádné velké závěry, protože sestava se točí a zkoušejí se různé varianty. Ale samozřejmě si toho ceníme," řekl trenér Uničova Zdeněk Strouhal. „Sigma měla možná navrch v držení míče, ale my jsme si taktickou hrou dokázali vytvořit šance a skórovat," dodal k zápasu.

Uničov na umělé trávě v areálu Androva stadionu vedl od 26. minuty, kdy se zblízka prosadil Dominik Richter.

Mladí Hanáci už předtím nedali penaltu, ale i tak do poločasu skóre otočili. Nejprve se trefil Schmidt a posléze krásně z přímého kopu kapitán Machalický.

„Že jsme nedali penaltu, to je samozřejmě špatný vstup, protože jsme neměli dotahovat, ale naopak vést. I to se nakonec odrazilo ve výsledku. Ve druhém poločase jsme pak dostali gól po standardní situaci. Hráči už vědí, že je čeká pokuta, protože to se nám nesmí stát," zlobil se naoko trenér juniorky Chromý.

V 65. minutě totiž srovnal skóre pohotově Večeřa, když dorazil brankářem Arbeitem vyražený míč. A poslední slovo měl čtyři minut před koncem Tomáš Nuc, který si počkal na odražený míč po standardce za vápnem a z voleje ho poslal přesně k tyči.

Dokonal tak vlastní předpověď. Už v poločase totiž nadiktoval novinářům titulek: Uničov podruhé dobyl olomouckou tvrz.

SK Sigma Olomouc jun. – SK Uničov 2:3 (2:1)

Branky: 39. Schmidt, 41. Machalický – 26. Richter, 65. Večeřa, 86. Nuc.

Sigma: Arbeit – Vavřík, Svozil, Ješko (46. Štěrba), Machalický – Chlebek (65. Hladík), Soušek, Bernard, Holub – Rolinc (46. P. Ševčík), Schmidt. Trenéři Augustin Chromý a Jiří Derco.

Uničov: Uvízl – Müller (46. Heinz), Vejvoda, Ulma (46. Novosad, 70. Horka), Koutek – Žmolík, Horka (46. Kuba), Toman (46. Nuc), Tögel, Jeřábek – Richter (46. Večeřa). Trenér: Zdeněk Strouhal.