Ve vedení hanáckého klubu zaplní místo po Zdeňku Psotkovi, který se na podzim z pozice generálního manažera přesunul na lavičku prvního týmu a tato funkce následně zanikla.

„Je to kvalitní, zkušený funkcionář, který si prošel prací sekretáře i sportovního ředitele. V poslední době i trénoval, ale to spíš z donucení," řekl předseda představenstva Sigmy Olomouc Josef Lébr.

„Celá věc šla poměrně rychle. Jednali jsme od soboty. Sdělili jsme si vzájemně představy a pak oslovili pana Dufka (šéf Mladé Boleslavi – pozn. red.). I proto, že s ním mám korektní vztahy umožnili panu Minářovi odejít," doplnil Lébr.

Minář odchod do Olomouce vysvětlil tak, že chtěl být blíže rodině.

„Vedení klubu žádosti Ladislava Mináře vyhovělo především proto, že se pan Minář přijetím olomoucké nabídky má možnost po skoro čtyřletém působení v Mladé Boleslavi více přiblížit ke svému domovu a rodině,." řekl pro web boleslavského klubu manažer Michael Doležal.

Na Hané pětačtyřicetiletý Minář nastoupí 1. února.

„Detaily kontraktu ještě dolaďujeme, ale jinak už jsme dohodnuti," řekl Lébr.

K týmu Sigmy se Minář připojí na herním soustředění v Turecku.

„Odletí ještě s Mladou Boleslaví," prozradil Lébr.

VÍCE: Nový sportovní šéf Minář: Sigma je dobrý klub, její fungování se mi vždy líbilo

Trénoval Kroměříž i Zlín

Ve středních Čechách působil Minář od roku 2010. Předtím trénoval Kroměříž či Zlín. Několikrát z kanceláře sestoupil na lavičku i v Boleslavi.

Poprvé na jaře 2011 a hned získal pro klub český pohár. Boleslav tehdy v jihlavském finále na penalty porazila právě Sigmu Olomouc.

Naposledy vedl Minář Mladou Boleslav jako trenér letos na podzim. S mužstvem dosáhl na páté místo. V ligové přestávce ale přivedl na pozici trenéra A mužstva Karla Jarolíma a vrátil se na ředitelský post.