Uničovští fotbalisté jsou již dvadvacet ročníků nepřetržitě účastníky třetí nejvyšší soutěže. A až na výjimky v tabulce vždy končili v první šestce. Letos na lichotivé třetí příčce skončili díky díky zlepšeným výkonům, kdy v závěrečných pěti kolech čtyřikrát bodovali s plným ziskem a skóre 14:6.

S dosažením pomyslné bronzové medaile vyjádřil spokojenost i předseda oddílu kopané Pavel Nezval. „Z konečného pořadí uspokojení máme, ale ne vždy z nasazení, ve výkonech byly výkyvy. Po vybudování hřiště s umělou trávou se výrazně zlepšily tréninkové podmínky, ale výkony a větší herní agresivita neodpovídaly vždy schopnostem hráčů. Také pětatřicet gólů jsme nikdy nedostávali, což svědčí i o tom, že se nám nepodařilo nahradit brankáře Vojáčka z Olomouce. Šest kol před závěrem jarní části jsme i s trenérem Machálkem dohodli, že mužstvo povede jeho asistent Strouhal.“

Stále standardní výkony však odvádí obranná řada, což lze přičítat i jejímu stabilnímu složení. „V obraně je velmi spolehlivý i v organizaci hry kapitán Michal Poštulka a zvláště na podzim také Roman Vejvoda i jako hlavičkář. Výborné výkony vždy podával Tomáš Večeřa i se schopností dirigenta kombinační hry. Velké herní výkyvy měl od nás očekávaný střelec gólů Stanislav Krpec. Většími oporami měli být Látal, Mazouch a Stoklásek, kteří své nesporné schopnosti vždy nedokázali uplatnit, a nezmění-li svůj přístup ke hře, nebude mít oddíl o ně zájem. Určitý pokles oproti podzimu měl střelec Masopust, ale časem se dobře sehrál s jarní posilou Vodákem, který se dokázal střelecky prosazovat,“ uvedl předseda Nezval a k nadcházejícímu novému ročníku MSFL dodal: „Mužstvo povede náš domácí trenér Zdeněk Strouhal, místo jeho asistenta zůstává ještě otevřené. Již tradičně dáme šanci našim mladým hráčům, jako je Niessner, Macák, Toman i další. Vždy chceme stavět především na odchovancích. O celkovém složení mužstva a hostování při dobré spolupráci zejména se Sigmou Olomouc se ještě povedou jednání."