Svou roli vidí advokát jako několikaměsíční, cíle si ale stanovil. Možná tím největším je dokončit jednání o převodu Androva stadionu na město.

Jaké budou vaše následující kroky v nové funkci?
Můj základní záměr byl dotáhnout s městem rozjednanou otázku stadionu. To vidím jako majetkoprávní prioritu. Ať už se město rozhodne jakkoli, samozřejmě byli bychom rádi, kdyby nám pomohli. Chceme se také znovu zabývat organizační strukturou Sigmy, úsporami a tak dále.

Směr je tedy daný.
Myslím, že majetkoprávní věci jsme vždy zvládali a zvládáme. Akorát jsme hodně peněz dali do stadionu a méně do sportu. Potřebujeme pomoci vyřešit stadion, omezit tyto výdaje. Stabilizovat klub, říct, jak se akcionáři podílejí a tak dále.

Jako důvod odstoupení uvedl váš předchůdce zdraví.
Ano, není to tak, že se to někdy při odchodu jen říká. Pan Lébr řekl, že se chce po dobu léčení mimo jiné zamyslet i nad tím, co dále se Sigmou. To jsme mu nemohli odmítnout. Požádal mě, abych po dobu, než se uzdraví a věc přehodnotí, což bude otázka dvou tří měsíců, řídil Sigmu. Ve hře jsou všechny varianty, i to, že se vrátí do funkce předsedy. Nejsem nástupce, který by ho střídal ve stylu: On končí a já jsem nový.

Na co chcete dát důraz?
V oblasti právní a organizační nejsme schopni udělat moc velké změny. To jsou dlouhodobé věci. Razantní by bylo, pokud by se povedlo dotáhnout projekt s městem. Nikde to ale není projednané, natožpak rozhodnuté. Akcionář je pan Lébr, občanské sdružení a město, já nemám ani jednu akcii. Nově na mě přistál sportovní úsek, kterému se věnoval i pan Lébr. Tam jsme v úterý po dvouhodinovém jednání a variantách nakonec rozhodli dát ještě šanci stávajícímu sportovnímu řediteli a trenérovi, ať ukáží, jestli jsou schopni nás vrátit do první ligy, třeba úvodními zápasy.

Jak jednání vypadalo?
Napjaté nebylo. Byli tam i někteří členové dozorčí rady. Debata byla, nechci říct drsná, vyměňovali jsme si názory. Jiný místopředseda nebyl a musel by se volit z členů představenstva. Logicky mě pověřili, jsem nominovaný na základě důvěry, za práci. Nikdy jsem nebyl moc vidět, protože jsem působil v oblasti majetkových věcí, výstavby. Výsledky byly znát až v zápasech. Kdo bude předseda do budoucna, nevím. Předpokládám, že zase někdo z akcionářů.

Jak vás bude nová funkce zatěžovat?
Osobně to jako velký problém nevidím. 27. června bude valná hromada, která by měla z pohledu akcionářů posvětit novou strukturu nebo uspořádání na nejbližší období. Nedokážu říct, jestli z toho vzejde další místopředseda pro sport či další činnost nebo předseda. Valné hromady se účastním léta, ale rozhodují akcionáři. Není to tak, že by se Sigma ocitla někde úplně jinde. Prostě předseda se rozhodl být členem představenstva a přenést část své práce zpátky na klub, aby se mohl víc věnovat koncepci a uzdravení se.