Úvod utkání přitom naznačil, že domácí bude čekat pořádná šichta.

Hostující hráčky začaly velice aktivně a zatlačily Nové Sady na jejich polovinu hřiště.

Svěřenkyně trenérky Marcely Míšelnické se však postupně z tlaku vymanily a několikrát ohrozily branku soupeřek.

Ve 27. minutě našla Kopečková svým centrem ve vápně Ganiecovou, která sice byla rozhozena nedovoleným zákrokem, ale svůj tah na bránu ustála a ponechanou výhodu proměnila tvrdou střelou na zadní tyč v první gól tohoto zápasu.

O pět minut později mohly fotbalistky Valmezu skóre srovnat. Vyloženou šanci Skramuské však zlikvidovala domácí brankařka Pikartová, která prudkou střelu vytáhla nad břevno.

Pět minut před pauzou zatáhla po pravé straně míč Ganiecová a její prudkou nahrávku zachytila ve vápně Mokrušová, která se ocitla těsně před brankařkou hostů a s přehledem umístila míč do brány – 2:0.

Ve druhém poločase hráčkám Valmezu došly síly, do útočných akcí se dostávaly pouze ojediněle bez většího nebezpečí.

Jejich obrana pod tlakem domácích chybovala, a tak se do vyložené brankové příležitosti dostala před koncem zápasu Mokrušová. Její střelu výborným zákrokem vychytala hostující brankařka Lukášová.

Ani následných několik dalších závarů před bránou hostů na výsledku již nic nezměnilo.

„Tento zápas jsme chtěly vyhrát, což jsme také splnily, a tím jsme se dostaly na druhé místo v tabulce, což je do dalších bojů důležité, takže ze získaných tří bodů máme samozřejmě radost. Škoda že jsme ve druhém poločase nevyužily dalších šancí, výsledek mohl být zajímavější," zhodnotila utkání Marcela Míšelnická, trenérka domácích fotbalistek.

FK Nové Sady – TJ Valašské Meziříčí 2:0 (2:0)

Branky: 27. Ganiecová, 40. Mokrušová. Rozhodčí: Zaoral – Perutka, Frais. Diváci: 40.

Nové Sady: Pikartová – Vytřísalová, Kubová, Teindlová, Kopečková – Suchánková, Lexová, Nováková, Bellová (61. Hrabalová) – Ganiecová, Mokrušová. Trenérka: Marcela Míšelnická.

Valašské Meziříčí: Lukášová – Kovaříčková, Vlčková, Chlápková, Randuchová – Pernická, Jurčová, Krčmářová, Rýdlová – Skramuská, Hrazdilová. Trenér: Martin Pavlát.