Pohádka o Sigmě, která udivuje HET ligu parádním fotbalem i výbornými výsledky, má tak další kapitolu. „Mám velkou radost, kdo by neměl?“ usmíval se novopečený reprezentant.

Jaké to je vidět své jméno mezi borci, kteří kopou v německé Bundeslize nebo italské Serii A?
Je to příjemný pocit. Kluci mi to oznámili ještě před tím, než jsem vůbec vstoupil do šatny, takže to pro mě bylo fajn překvapení. Pogratulovali mi, určitě domluvím nějaké občerstvení pro ně. Co se týče sazebníku za pozvánku do reprezentace, tak dřív tady byla vypsána nějaká částka, ale po těch sestupech a postupech to tam asi není. Uvidíme, co vymyslí náš pokladník Michal Vepřek (usmívá se).

Zas tak velké překvapení to nebylo, když jste už minule figuroval mezi náhradníky, ne?
Doufal jsem, že se tam jednou dostanu, ale fakt jsem nevěděl, že to bude takhle brzy. Jsem za to rád.

Malinko jste přece jen musel větřit větší šanci, když se Ladislav Krejčí, váš přímý konkurent, zranil… Neříkejte, že ne.
Abych pravdu řekl, vyloženě to takhle nesleduju, že bych se zaměřoval na své soky, jestli mám větší šanci a podobně. Ale prostě se to podařilo, čehož si cením.

První pozvánka si zaslouží oslavu…
Rodinu mám ve východních Čechách, takže to se všemi proberu jen po telefonu. A druhá rodina od přítelkyně je teď na dovolené a asi kvůli tomu nepojedou zpátky domů (směje se). Bude to taková skromnější oslavička.

CELÝ ROZHOVOR NAJDETE VE STŘEDEČNÍM TIŠTĚNÉM DENÍKU.