„Bylo to o prvním gólu. My jsme se pořád nemohli chytit. Nakonec ale Adam Varadi dal dva góly, vyhráli jsme a jsou to pro nás moc důležité tři body,“ říkal po utkání Pospíšil, jenž se do základní sestavy postavil namísto distancovaného Brazilce Daniela Rossiho.

„Před zápasem jsem byl nervózní. Byl to můj první zápas před vlastními diváky. Po pár kontaktech jsem se z toho otřepal a snažil jsem se hrát tak, jak umím,“ poznamenal.

Že toho umí hodně stihl naznačit už během první půle, kdy šikovně uvolnil Martin Jirouše. Vysoký útočník však tečoval míč těsně vedle žižkovské branky.

„Byly tam náznaky šancí, ale nedotáhli jsme to do konce. Tohle byla jedna z nich. Až po přestávce se to povedlo Adamovi. Pak jsme se zklidnili a začali hrát po zemi,“ prohlásil tvořivý středopolař.

Zezadu jsem měl hrát hlavně já

Nenechte se totiž zmást. Ačkoliv Pospíšil nastoupil na místě defenzivního štítu, jinak hrává především ofenzivní part.

Přehled a přesnou přihrávku do gólové šance by pomalu mohl i ve svém nízkém věku vyučovat. V ultra ofenzivní záloze s Heinzem a Ordošem však musel především bránit.

„Zezadu jsem měl hrát hlavně já, i když mě to hodně táhne do ofenzivy. S Michalem Ordošem jsme se měli točit tak, aby vždycky aspoň jeden z nás zůstal vzadu, ale defenzivní úkoly jsem zbyly především na mě,“ popisoval Pospíšil, s jakými úkoly jej kouč Uličný na trávník poslal.

„Mě to ale nevadilo. Byl jsem hlavně rád, že vůbec můžu hrát od začátku. Snažil jsem se plnit to, co po mě trenér chtěl,“ doplnil Pospíšil.

Se svým výkonem mohl být po utkání spokojen, stejně jako Sigma se startem do jara, alespoň co se bodů týče.

„Byl to těžký zápas. Žižkov sice v prvních dvou kolech na jaře prohrál, ale nepředvedl vůbec špatný výkon. Byli hodně bojovní. Před zápasem nás na to ale trenér upozorňoval, že takhle hrají. Máme teď sedm bodů ze tří zápasů, před začátkem bychom za to byli rádi. Doufám, že budeme body sbírat i dál,“ řekl Pospíšil, jenž si vysloužil i pochvalu.

S Navrátilem zálohu rozběhali

„Na Pospíšila jsme vsadili proto, že má tah na branku a je víc do rychla. Stejně jako Nepožitek hrál v zimní přípravě dobře. Nechtěli jsme stejnou sestavu jako s Budějovicemi a tak jsme vsadili na něj,“ vysvětlil trenér Uličný.

„Myslím, že podal dobrý výkon. Spolu s Navrátilem zálohu rozběhali a právě díky jejich napadání a pestrému pohybu jsme si vytvořili tlak,“ doplnil.

Jestli ale do základu proklouzne i příště, to je nejisté.

„Snažil jsem se ukázat, co jsem mohl. V záloze je velká konkurence, příště už bude moct hrát Rossi,“ uculoval se mladík.

„Doufám, že jsem trenéra přesvědčil, že se mnou může počítat jako s alternativou a že budu dostávat co nejvíc prostoru k tomu, abych mohl hrávat,“ dodal.

ČTĚTE TAKÉ:

Varadi: První gól? To je moje klasika. Lehký gól dát nemůžu

Heinz s Ordošem v záloze? To nefunguje, připustil Uličný