Vedle nich bude přítomen také generální sekretář FAČR Jan Pauly, předseda Olomouckého krajského fotbalového svazu Stanislav Kaláb a zástupci města a kraje.

Pozvání obdrželi také olomoučtí fotbaloví velikáni jako Karel Brückner, Petr Uličný či Jiří Vít.

K slavnostnímu přestřižení pásky by mělo dojít v 16 hodin. Už předtím bude k vidění ukázkový trénink hráčů kategorie do 14 let. Po slavnostním otevření naopak budou trénovat uchazeči regionální akademie.

„Je to pro nás čest, že přijede předseda fotbalové asociace i Karel Poborský, což je fotbalová legenda,“ přiznává novosadský funkcionář Josef Ondroušek.

Brankář Nových Sadů Jiří Zbořil pracuje u pohřební služby.
Brankář Zbořil: Práce v pohřebnictví? Slýchám, že jsem frajer

Proměnila se klubovna i šatny

Ještě větší radost mu ale dělá dokončení celého projektu. Nové šatny, které budou využívat jak hráči Nových Sadů, tak regionální fotbalové akademie, vyšly na devět a půl milionu korun. Divizní klub na něj získal dotaci z ministerstva školství.

„Dotace nám zaplatila asi 60 procent nákladů o zbytek se podělily Olomoucký kraj a město Olomouc.

Kromě dvou nových kabin se rekonstrukce dočkaly i stávající šatny či klubovna. Vznikl také nový zastřešený prostor pro diváky.

„Dosavadní stavba byla zhruba 50 let stará, takže už rekonstrukci potřebovala. Celkem máme 11 mužstev v nejrůznějších kategoriích, což jsou asi dvě stovky dětí. K tomu kluci z akademie už nebudou muset po tréninku chodit až na Heyrovského. Sloužit to ale bude i spoustě dalších sportovců. Je to skvělé,“ neskrýval spokojenost Ondroušek.

Plány na rozvoj areálu na Nových Sadech ale ještě nekončí.

„Rádi bychom ještě v budoucnu vylepšili možnosti regenerace. Například saunu a podobně. Ta by pak mohla sloužit široké veřejnosti,“ dodal Ondroušek.

David Škoda (vlevo)
Bylo to tady téměř na rozpadnutí, přiznal kapitán Nových Sadů