Novosadský kouč tak přiznal úlevu, že už sezona končí. Zatímco na podzim Sady patřily k nejlepším týmům soutěže, na jaře uhrály pouhých osm bodů.

„Jsem rád, že je konec sezony. Uhrát osm bodů je strašně málo a beru to jako neúspěch. Na druhou stranu jsme před sezonu chtěli skončit v první polovině tabulky, takže s celkovým umístěním je vedení klubu spokojeno," uvedl trenér Karel Trnečka.

Ten dal v posledním kole proti Brumovu příležitost i hráčům širšího kádru. Všechny góly zápasu padly ve druhé půli v rozpětí devíti minut. H

osté z Brumova nejprve vedli, když si v 56. minutě dal vlastní gól Samek. O šest minut později ale po pěkné střele zpoza pokutového území srovnal David Alexa.

Tři body však nakonec brali hosté, když po akci do otevřené obrany skóroval Patrik Naňák.

„Pokračovali jsme v těch mizerných výkonech z celého jara. Soupeř navíc potřeboval vyhrát, protože hrál o záchranu. Takže po zápase Brumov hodně oslavoval. Nám už o tolik nešlo, takže jsem se snažil dát šanci všem hráčům. Z naší strany ale chyběla ve hře větší kvalita," pospal zápas Trnečka.

Celé mužstvo i s vedením poté absolvovalo tradiční rozlučku se sezonou, kde se řešila nejen minulá sezona ale i budoucnost klubu, který by měl i v příští sezoně pokračovat v divizi.

„Bavili jsme se s hráči, jestli mají zájem pokračovat v divizi a prakticky všichni řekli, že ano. Chtějí to vedení i hráči. Samozřejmě bychom tam ale chtěli hrát tak jako na podzim, ne jako na jaře," poznamenal Trnečka.

Ten během jarní části sezony disponoval úzkým kádrem a bojoval s malou účastí na trénincích.

„Na jaře byla mimořádná situace. Dva hráči nám odešli do Rakouska a pak přišla řada zranění, takže nám permanentně chybělo pět až šest hráčů," pospal situaci v kádru kouč Nových Sadů..

V příští sezoně by se ale mělo vše vrátit do normálu.

„Vráti se Režný z Rakouska. Navíc by se měli uzdravit hráči, kteří byli na jaře zranění. Máme také vytipováno čtyři až pět hráčů, tak abychom měli k dispozici zhruba patnáct kvalitní hráčů," plánuje Trnečka, který povede mužstvo zřejmě i v příštím ročníku.

„Já budu také pokračovat. Někteří hráči řekli, že zůstanou, pokud zůstanu i já. Kluci slíbili, že přípravu pojmou zodpovědně a budou chodit na tréninky," uvedl pětašedesátiletý trenér.

FK Nové Sady – FC Elseremo Brumov 1:2 (0:0)

Branky: 62. Alexa – 56. Samek vl., 65. Naňák. Rozhodčí: Šištík – Trigas, Žurovec. ŽK: Zvoníček. Diváků: 101.

Nové Sady: Zbořil – Kopp, Navrátil, Samek, Andreev (56. Němec) – Škoda, Steklý (46. Novotný), Alexa, Maliňák, Dlouhý (70. Kipritidis) – Papica. Trenér: Karel Trnečka.

Brumov: Semanko – Chovanec (78. J. Bartozel), Dorňák, Kolář, Polách – Beňo, Zvoníček, Novák, Juřica – Naňák Patrik (85. Vlček), O. Bartozel. Trenér: Miroslav Mičega.

ONDŘEJ KAŠLÍK