Tým z Moravskoslezské ligy zvítězil díky dvěma brankám ze závěrečné části zápasu.

Řada domácích opor byla z pohárového duelu omluvena, Marek Samek se navíc zranil hned v úvodu. Trenér Petr Mrázek tak musel dát šanci mladým.

Divizní tým z Olomouce přesto favoritovi ze třetí ligy dlouho a srdnatě vzdoroval.

„V tomhle složení jsme nezklamali. Měli jsme v sestavě šest sedm mladých kluků, kteří takhle těžký zápas hráli poprvé. Musím je pochválit, nebyli zbytečně ustrašení, fotbalově o tolik za soupeřem nezaostávali,“ pochvaloval si kouč Nových Sadů.

Několika perfektními zákroky se blýskl gólman domácích Jiří Zbořil. Překonat jej dokázal až v 67. minutě Petr Navrátil. Postup Rýmařova pečetil v samém závěru Michal Furik.

„Rýmařov měl povinnost postoupit, my jsme to pojali jako herně-kondiční trénink, ale chtěli jsme podat co nejkvalitnější výkon, co se týká taktických věcí. Jsem spokojen,“ hodnotil kouč Mrázek, který by pro první zápas divizní sezony měl mít k dispozici minimálně o čtyři hráče základní sestavy víc.

Jakub Plšek
Střelec Plšek: Důležitá výhra! Na Plzeň teď můžeme jít v pohodě

DIVIZE SE HRÁT BUDE

Na Nových Sadech bylo před startem sezony rušno. Hráčům vadilo přeřazení do skupiny D, s čímž jsou spojeny dlouhé výjezdy na venkovní zápasy.

„Ještě v úterý to vypadalo, že k prvnímu mistráku nenastoupíme. Teď se atmosféra zklidnila a kluci jsou ochotní tomu věnovat větší čas způsobený cestováním,“ oddechl si kouč Mrázek.

Jeho svěřenci se utkají s týmy z Jihomoravského kraje i Vysočiny. „Bude to oživení. Čekají nás jiní soupeři, kteří se prezentují techničtějším stylem hry,“ vyhlížel Mrázek start nové sezony.

V ní z loňského kádru nebudou pokračovat Dvorský, Roupec, ani nejlepší střelec Šuba.

„Z toho jsem byl zklamaný, Šuba nám slíbil, že odejde jen do vyšší soutěže, ale přesto odešel do Šternberku, který hraje o soutěž níž,“ krčil rameny Mrázek.

První srpnovou sobotu se Nové Sady utají doma s Lanžhotem, o týden později je bude čekat výjezd do Rosic. „Oba zápasy máme velice těžké. Pořádně nás to hned na úvod prověří,“ ví trenér.

SK Nové Sady – TJ Jiskra Rýmařov 0:2 (0:0)

Branky: 67. Navrátil, 90. M. Furik. Rozhodčí: Vojáček – Běhal, Polanský. ŽK: Dokoupil, Smrček, Novotný. Diváci: 180.
Nové Sady: Zbořil – Krátký, Hodis, Dokoupil, Smrček – Pošusta (79. Repčík), Novotný, Samek (14. Nguyen), Škoda, Urbančík – Luža. Trenér: Petr Mrázek.
Rýmařov: Baroš – Harazin, R. Němec (46. Navrátil), J. Furik, Dydowicz, M. Furik, Kocúr, Tilkeridis (74. Piroška), György (61. T. Němec), Ondruška, Kolísek. Trenér: Milan Furik.