„Máme sice stále velkou marodku, ale popasovali jsme se s tím poměrně dobře. Vzali jsme znovu hráče z dorostu. Například Kubiše, který se nám už osvědčil," začal své hodnocení novosadský kouč Rostislav Sobek.

Po bezbrankovém prvním poločase se jako první prosadili Valaši, které zhruba čtvrt hodiny po pauze poslal do vedení Pavel Macíček. Hanáky však nepříznivý vývoj utkání nezlomil, zabojovali a v 80. minutě vyrovnal dvacetiletý Denis Kubušek.

„Měli jsme mírnou převahu, soupeř byl ale zase nebezpečný v přechodu do útoku. Z jednoho brejku nám dal dokonce gól. Zápas měl dobrou kvalitu. Hrálo se v tempu a oba týmy na tom technicky byly dobře. Jen škoda té nepřízně počasí. Jsem velice rád, že to kluci nezabalili a dokázali vyrovnat," pokračoval trenér sadařů na spokojené vlně.

SK Uničov - FK Šternberk 4:0
FOTO: Silný vítr a profesorský poločas. Uničov vyhrál se Šternberkem

K prvnímu jarnímu zápasu vyběhnou Novosadští už v sobotu 18. března na hřišti druhého Slavičína. Do té doby ještě odehrají dva přípravné zápasy s dvěma celky z divize F - Polankou nad Odrou a Bruntálem. Za sebou už pak mají pět kvalitních duelů s pozitivní bilancí tří výher, jedné remízy a jedné prohry.

„Bohužel se mezi kluky stále točí nějaké virózy, ale výsledkově jsme všechna utkání nějak zvládli. A ač to byla jen příprava, tak právě i ty výsledky jsou důležité pro sebevědomí. I proto jsme zařadili do přípravy kvalitní soupeře z divize a třetí ligy. Mohli bychom ale ještě trochu vylepšit koncovku," uzavřel Rostislav Sobek.

FK Nové Sady - TJ Valašské Meziříčí 1:1 (0:0)

Branky: 80. Kubušek - Macíček.

Nové Sady: Kofroň - Škrabal, Bažant, Popelka, Němeček - Rus, Fládr, Kucharčuk, Dvorský, Ždánský - Marčík. Střídali ve II. poločase: Holý - Drábek, Dokoupil, Kubiš, Lužný, Kubušek. Trenér: Rostislav Sobek.