„Onemocnělo nebo z určitých důvodů nemohlo hrát zhruba sedm hráčů ze základní sestavy," vysvětloval důvod odřeknutí zápasu trenér Nových Sadů Karel Trnečka.

„Měl to být zápas s třetiligovým áčkem, takže by asi nemělo smysl pro nás ani pro ně, kdybychom nastoupili kombinovaně s hráči B-týmu."

Novosadští Navrátil s Dvořákem byli nemocní a kanonýr Papica laboruje s lýtkovým svalem.

„Režný odjel do Egypta, protože dostal zájezd za malou kopanou, Kopp a Kelar jeli na biatlon, měli dopředu koupené vstupenky. K tomu musíme připočítat, že Vacek a Svoboda byli v práci," vyjmenovával absence Karel Trnečka, který se na zápas proti Holici, kde dlouho trénoval, těšil.

„Mrzelo mě to hodně, protože jsem tam čtyři roky působil. Rád bych si s nimi konfrontaci udělal, protože si myslím, že bychom určitě nepropadli," prohlásil Karel Trnečka, který věří, že letos, například během letní přípravy, se přátelský souboj Holice s Novými Sady na druhý pokus uskuteční.

Vedoucí tým krajského přeboru vstoupí do jara bez velkých změn.

„Kádr jsme udrželi. Pouze Novotný a Šrom chtěli jít někam na hostování, protože nebyli tolik vytížení. Pokud by odešli, tak bych chtěl, aby přišli další dva hráči," řekl trenér Trnečka.

Od čtvrtka do neděle čeká Nové Sady soustředění v Ústí nad Orlicí.

„Jsou tam výborné podmínky na výkonnostní kopanou, teď tam byl na soustředění například Prostějov. Je tam i regenerace, posilovna, zvládneme tam šest sedm tréninků. V neděli pak odehrajeme zápas proti diviznímu Ústí nad Orlicí," odtajnil plány trenér Trnečka.

A další zajímavé akce? V pátek 20. února v areálu na Nových Sadech pořádají první ročník fotbalového plesu, o dva dny později pak tým kouče Trnečky odehraje přípravný zápas v Hranicích. První soutěžní zápas hrají Nové Sady 21. března doma se Šumperkem.