Domácím v tropickém sobotním odpoledni chybělo z různých důvodů hned pět hráčů základní sestavy. Nehráli například kanonýři Tomáš Režný nebo Vilém Papica. „Ti, co nastoupili, zápas zvládli. Pomohli nám i kluci z béčka," pochvaloval si trenér Karel Trnečka.

Ani Medlov na tom nebyl lépe, kouč Miroslav Večeřa měl na střídání jenom jednoho hráče do pole.

„Byl to poslední zápas a už se to dohrávalo. Hráli jsme v jedenácti lidech, ale hlavní, je, že jsme to nějak zvládli. Byl to dobrý zápas," konstatoval trenér Medlova.

Hosté drželi na Nových Sadech čisté konto necelých sedm minut. Pak se po centru z pravé strany do odkryté branky trefil David Dvorský a poslal svůj tým do vedení.

Vzápětí ale mohlo být vyrovnáno, jenže Jaroslav Večeřa v samostatném úniku minul novosadskou branku.

V závěru prvního poločasu několikrát vynikl hostující brankář David Zmund a poločas skončil 1:0.

Po změně stran roztočili domácí kolotoč zahozených stoprocentních šancí. Neuspěli Blaha ani střídající Urbánek, který netrefil z malého vápna prakticky prázdnou branku.

Čtvrt hodiny před koncem ale domácí uklidnil kapitán David Škoda, který zvýšil na 2:0. V nastaveném čase výsledek na konečných 3:0 pečetil Lukáš Hodis a pak už hráči mohli jít spokojeně oslavovat.

„Zaplaťpánbůh, že jsme dali aspoň tři góly, vyhráli 3:0 a rozloučili jsme se s diváky, kteří byli celou sezonu vynikající," pochvaloval si trenér Nových Sadů Karel Trnečka.

Medlov sice na půdě vítěze soutěže neuspěl, přesto mohlo být trenér s šestým místem v tabulce spokojen.

„Je to úžasné, spokojenost. Máme tam samé osmnáctileté kluky a zvládlo se to dobře," řekl kouč, který si během sezony několikrát postěžoval na špatnou tréninkovou morálku svých svěřenců.

„Tréninková morálka je špatná asi všude. Každý má svoji práci a o tom to je," dodal Miroslav Večeřa, který oznámil, že v příští sezoně už Medlov z pozice hlavního trenéra nepovede.

Na Nových Sadech se dál řeší otázka následující sezony. Už začátkem příštího týdne by se mělo rozhodnout, jestli si „žlutočerní" vyzkouší divizi nebo zůstanou v krajském přeboru.

„Ať to dopadne jakkoliv, budeme se snažit hrát dobrý fotbal pro diváky, aby na nás chodili v takovém počtu," říkal po utkání trenér Karel Trnečka, který upozornil na zvýšení finančních nákladů spojených s postupem do vyšší soutěže.

„Je tam finanční nárůst asi dvě stě nebo tři sta tisíc. Necháme to na vedení, nemá cenu, abychom šli za každou cenu do divize a pak se tam trápili – ne výsledkově, ale finančně.

Pokud vedení zváží, že postoupíme, tak budu rád, pokud ne, tak se nedá nic dělat a příští rok budeme znovu hrát krajský přebor, který se od příští sezony o něco zkvalitní," dodal Karel Trnečka.

FK Nové Sady – TJ Medlov 3:0 (1:0)

Branky: 7. Dvorský, 74. Škoda, 90. Hodis. Rozhodčí: Konečný – Sedláček, Kološ. ŽK: Okrouhlý (Medlov). Diváků: 120.

Nové Sady: Zbořil – Hodis, Kopp, Halady, Maliňák – Ronza (64. Urbánek), Škoda, Dvořák, Andreev (86. Christomidis), Dvorský (78. Antoníček) – Blaha. Trenér: Karel Trnečka.

Medlov: Zmund – Rozsypal, Müller, Vašíček, Klos – Muzikant, Kasal, Okrouhlý, Kipritidis (83. Svačina) – Novák, J. Večeřa. Trenér: Miroslav Večeřa.