Do konce soutěže zbývají čtyři kola a Novým Sadům, které mají se Šumperkem vzájemné zápasy 2:2 a 0:0 a lepší skóre, tak stačí získat osm bodů.

„Teoreticky tedy můžeme dvakrát remizovat, budeme ale chtít všechno vyhrát. Čekají nás venkovní zápasy v Konici a ve Hněvotíně a myslím, že když zvládneme dvě domácí utkání a jedno venkovní, tak bychom to měli uhrát. Balon je ale kulatý a bude to ještě těžké," přemítá trenér Nových Sadů Karel Trnečka.

Nové Sady - Litovel | Video: KFS Olomouc

Jeho tým v sobotu odpoledne musel znovu otáčet nepříznivě se vyvíjející zápas. Hned ve druhé minutě Šilberský ve skluzu sebral míč domácím a Dokoupil postupoval sám na brankáře, kterého obešel a pohodlně otevřel skóre.

Litovel dokázala překvapivé vedení udržet až do konce poločasu. „Chvilku trvalo, než jsme se z inkasované branky vzpamatovali. Potom jsme ale měli dvě vyložené šance, kdy Papica trefil tyč a soupeř vykopával míč z brankové čáry," popisoval kouč domácích Trnečka.

Hned na startu druhé půle ale Nové Sady udeřily a to hned dvakrát. O vyrovnání se postaral Škoda a zanedlouho proměněnou penaltou poslal domácí do vedení Navrátil.

Litovel si už nedokázala vypracovat vyložené šance na srovnání a naopak ještě potřetí inkasovala, když na 3:1 uzavřel Dvorský.

Hosté se přes porážku za svůj výkon rozhodně stydět nemuseli.

„Přestože jsme podali velice slušný výkon, tak jsme zaslouženě prohráli. Domácí byli lepší a pro nás je to zkušenost, u inkasovaných branek jsme udělali individuální chyby. Přes to všechno jsem byl s výkonem našich hráčů celkem spokojený," zhodnotil litovelský trenér Petr Mrázek.

„Škoda, že jsme hned na začátku druhého poločasu dostali po hloupé chybě vyrovnávací gól," dodal Mrázek.

Domácí měli znovu spoustu šancí, na výhru jim ale bohatě stačily i tři góly. „Kromě nich jsme si vytvořili minimálně pět šest vyložených šancí. Ve druhém poločase jsme hráli to, co jsme chtěli a kvalita tam už byla," pochvaloval si trenér Karel Trnečka, který musí na jaře bojovat o vítězství v soutěži s velmi úzkým kádrem.

„Nás je v podstatě deset hráčů, kteří to všechno musejí zvládnout. Navíc Vilda Papica hraje se sebezapřením," upozornil trenér Karel Trnečka, který dal v sobotu poprvé šanci také šestnáctiletému dorostenci Janu Takáčovi.

FK Nové Sady – Tatran Litovel 3:1 (0:1)

Branky: 47. Škoda, 50. Navrátil z pen., 70. Dvorský – 2. Dokoupil. Rozhodčí: Silný – Boháč, Ehrenberger.

Nové Sady: Zbořil – Hodis (80. Takáč), Navrátil, Vacek, Maliňák – Škoda, Blaha – Kopp, Papica (70. Ronza), Dvorský (87. Antoníček) – Režný. Trenér: Karel Trnečka.

Litovel: Nakládal – Jaroš, Jindra, Krátký, Miklánek – Kvapil (87. Pěruška), Šilberský (63. Navrátil), Heinz (77. Otava), Kučera (87. Procházka) – Čep, Dokoupil (77. Vaca). Trenér: Petr Mrázek.