„Jelikož se nám asi polovina kluků dostala do nějakých zdravotních problémů, vzali jsme s sebou i dorostence. Nechtěli jsme totiž přijít o zápas s třetiligovým týmem," říkal novosadský lodivod Rostislav Sobek.

I přes značně okleštěnou sestavu se Olomoučanům proti poslednímu celku MSFL dařilo poměrně dobře. Ve čtrnácté minutě sice inkasovali z kopačky Chylka, víc už ale Ostravanům nedovolili a v samotném závěru otočili zásluhou přesných zásahů Josefa Drábka a Adama Marčíka.

„I poté, co se Vítkovice ujaly vedení, jsme s nimi stále hráli vyrovnanou partii. Celkem často jsme se dostávali před jejich branku, oni zase dobře posílali balony do brejků za naši obranu. Z toho právě vytěžili tu branku a ještě jeden dobrý únik," pokračoval kouč sadařů a dodal: „Ve druhém poločase jsme už vycítili, že bychom v zápase nemuseli prohrát. A to se nám podařilo i s vítězným bonusem. Výhra je, dle mě, zasloužená."

Šestý celek divize E tak už za sebou má čtyři přípravné zápasy s bilancí dvou vítězství, jedné remízy a jedné porážky. V tom pátém se postaví v sobotu od 10 hodin na prostějovské umělce osmému celku divize F z Valašského Meziříčí.

MFK Vítkovice - FK Nové Sady 1:2 (1:0)

Branky: 14. Chylek - 88. Drábek, 90. Marčík.

Nové Sady: Kofroň - Dokoupil, Přikryl, Popelka, Bažant - Rus, Fládr, Ždánský, Sobek, Nguyen - Marčík. Střídali: Dvorský, Drábek, Kubiš. Trenér: Rostislav Sobek.