NOVOSADSKÁ NADVLÁDA

Během podzimu to v náznacích opakovala řada koučů, medlovský Miroslav Večeřa to po porážce 1:3 řekl na plná ústa: „Nové Sady jednoznačně v této soutěži nemají co dělat. Jejich tým nás přehrával po všech stránkách."

A to ještě Medlov ve srovnání s většinou ostatních soupeřů dopadl dobře. Mohelnice, Šternberk i Kojetín od souboru zkušeného trenéra Trnečky dostaly pět, Kralice šest a nebohý nováček z Klenovic dokonce sedm gólů.

Olomoucké mužstvo je se šedesáti góly ze sedmnácti zápasů (průměr více než 3,5 gólu na zápas) jasně nejproduktivnější v přeboru.

V létě Nové Sady odmítly postup do divize ze druhé příčky, na jaře si podle všeho ale pro právoplatnou divizní místenku půjdou. Těžko říct, co by se muselo stát, aby se tenhle rozjetý parní válec zastavil.

SKRYTÁ SÍLA

Jestli má někdo potenciál Sadům mistrovské radovánky překazit, je to druhý Šumperk. Během konsolidačního podzimu po sestupu z divize ale nabral už sedmibodové manko, které se bude těžko stahovat.

Šumperk na rozdíl od Nových Sadů sázel na kvalitní defenzivu. Jen třináct inkasovaných branek a osmkrát čisté konto jeho brankářů (Kreizl 4, Šabo 4) je toho jasným důkazem.

V zimě se Šumperk jistě bude snažit zmobilizovat síly, což koneckonců vyplývalo z vyjádření trenéra Strouhala, a ještě se pokusí Nové Sady prohnat.

NEPRŮSTŘELNÝ HNĚVOTÍN

Za celý říjen nedostali fotbalisté Hněvotína ani jeden gól. Pět zápasů v řadě, celkem 455 minut nenašli soupeři recept na brankáře Jaroslava Běhalíka a jeho pomocníky z obrany. Co na tom, že šňůru ukončil domácí debakl se Šumperkem 1:4. Na tohle se bude vzpomínat. Povedená série navíc vynesla Hněvotín na nečekaně skvělé páté místo. Spolu s Medlovem, který je dokonce čtvrtý, patřil tým trenéra Ivo Lošťáka k nejpříjemnějším překvapením.

ČTVRTÉ MÍSTO S KAŇKOU

Loni se Medlov jako nováček radoval z vcelku poklidné záchrany, letos je lehce za polovinou dokonce čtvrtý. Kromě výkonů na hřišti čelí ale také nepříjemným výtkám soupeřů. Jednak kvůli špatnému stavu hrací plochy, a také kvůli údajně častější přízni rozhodčích. Většina koučů se po zápasech vyjadřovala diplomaticky. Až v posledním kole „vybuchl" losinský Jiří Mika: „Nenadávám na rozhodčí, spíš na to, jak se fotbal v Medlově vede. Je mi z toho smutno. A je mi líto jejich hráčů, že musejí být součástí toho divadla. Tohle ničí fotbal. V soutěži jsem už dva roky, ale tohle jsem jinde v regionu nezaznamenal," řekl po remíze 1:1.

VE SPODNÍ POLOVINĚ JE NAŠLAPÁNO

Boj o záchranu bude na jaře nejspíš hodně napínavý. Zaprvé není jisté, kolik týmů nakonec půjde dolů, a tabulka je nesmírně vyrovnaná. Poslední místo patří zatím Chválkovicím, ale výhra z posledního kola před zimní pauzou je dostala na kontakt ke Šternberku, dalším dvěma nováčkům Klenovicím a Mohelnici a také Konici. Především postavení Šternberku je šokující. Před sezonou se hovořilo spíš o postupových ambicích.

BOMBARĎÁK LINET V OBLEŽENÍ

O novosadské gólové mašině už byla řeč. Aby byl nejlepší kanonýr odjinud, se zdá na první pohled skoro nemožné. A přece se to povedlo. Petr Linet, záložník (!) Velkých Losin nastřílel za podzim třináct branek. A koruna podzimního krále střelců patří jemu. Loňský nejlepší bomber Vilém Papica i vinou zranění ztrácí dvě trefy, jeho spoluhráči Tomáš Režný s Janem Blahou a litovelský Petr Dragon tři.

BRANKÁŘŮM DÁL VLÁDNE BĚHALÍK

To hněvotínský Jaroslav Běhalík, obhájce vítězství v soutěži brankářů, kterým počítáme zápasy s nulou, se zatím překvapit nenechal. Celkem udržel čisté konto šestkrát, což stačí na vedení. V závěsu je ale šumperské duo Kreizl – Šabo či novosadský Jiří Zbořil. Nebo že by na jaře vysvitla ještě nová hvězda?

SESTAVU OBSADILY SADY

I v ideální jedenáctce krajského přeboru, kterou skládáme z celkem sedmnácti sestav jednotlivých kol, hrají prim hráči lídra tabulky. Nové Sady mají jako jediný tým tři zástupce a další hráči navíc zůstali těsně za hranou mezi pomyslnými náhradníky. Nejvíckrát se do jednotlivých sestav dostali Vilém Papica a Petr Linet – šestkrát. Symbolický titul podzimního krále přeboru tak patří oběma.

Hvězdná sestava podzimní části přeboru Ol.kr. 2014

Sestava podzimu 2014 přeboru Ol. kraje

Střelci

13 - Linet (Velké Losiny)

11 - Papica (Nové Sady)

10 - Blaha (Nové Sady), Režný (Nové Sady), Dragon (Litovel)

8 - Bosák (Kojetín)

Brankáři s nulou

6 - J. Běhalík (Hněvotín)

4 - Kreizl (Šumperk), Šabo (Šumperk), Zbořil (Nové Sady)

3 - Urbánek (Chválkovice), Kopřiva (HFK B), Benčík (Dolany), Gajdoš (Kojetín), Zmund (Medlov)

Tabulka

Tabulka