„Nevím, do jaké míry měla Kroměříž plnou sestavu. Přece jen má poměrně široký kádr a může si dovolit neposlat na hřiště své úplně top hráče. I my jsme ale měli menší marodku a zkoušeli jsme hráče na jiných postech, než na které jsou zvyklí. Třeba Bažant hrál na stoperovi," říkal po skončení utkání novosadský trenér Rostislav Sobek.

Brzy po začátku se dostal do vedení favorit ze Zlínského kraje, který své nejtěsnější možné vedení udržel až do přestávky. „Soupeř nás potrestal za spálenou šanci Škrabala a hned z protiútoku skóroval," popsal tuto situaci šéf sadařské lavičky.

Krátce po začátku druhé části vyrovnal na 1:1 Pavel Kucharčuk a v poslední desetiminutovce strhli vedení na stranu svého celku dvacetiletý Dominik Němeček se zkušeným Zdeňkem Fládrem.

Příprava: Sigma Olomouc B - Prostějov
FOTO: Béčko Sigmy se s Prostějovem rozešlo smírně. Oba kouče mrzely laciné chyby

„Měli jsme postupně více ze hry a zaslouženě jsme to otočili. Rozhodlo naše větší nasazení a síla v osobních soubojích. Navíc jsme byli mnohem více na míči," uzavřel Rostislav Sobek.

Příští přípravný zápas odehrají Nové Sady už ve středu od 16:30 hodin na umělé trávě v Řepčíně proti devatenáctce olomoucké Sigmy.

SK Hanácká Slavia Kroměříž - FK Nové Sady 1:3 (1:0)

Góly: Kucharčuk, Němeček, Fládr.

Nové Sady: Kofroň - Krátký, Bažant, Přikryl, Němeček - Fládr, Rus, Sobek, Nguyen, Škrabal - Opatřil. Střídali ve II. poločase: Holý, Popelka, Dvorský, Kucharčuk, Dokoupil, Kubušek. Trenér: Rostislav Sobek.