Začátek přitom poněkud překvapivě patřil domácím. Ti korunovali úvodní tlak v 7. minutě brankou z penalty, kterou proměnil kanonýr Tomáš Los.

Ani další minuty dvěma stovkám diváků nenaznačovaly, že by na stadion nováčka přijel ambiciózní Šternberk.

„První poločas jsme vysloveně prospali. Domácí byli lepší, potrestali nás. Nicméně jsem nabádal kluky, ať to nebalí, chtěl jsem, ať se poučí z chyb," uvedl kouč hostů Jaromír Lukášek.

A jeho slova evidentně zabrala, neboť druhé dějství již patřilo výhradně jeho svěřencům.

Výsledkem bylo srovnání, které zařídil Petr Zifčák po individuální akci a tečované střele, na kterou byl brankář Nejezchleb krátký.

O pár vteřin později Šternberští dokonali obrat, když si ve vápně zpracoval míč Petr Vytřísal a druhým dotykem jej krásně napálil do sítě.

„Počítali jsme s tím, že nás Šternberk zatlačí. Je to favorit, chtěl by postoupit, má kvalitní mančaft. Našim klukům odcházely síly, musel jsem prostřídat čtyři hráče, kteří standardně vydrží celý zápas," vysvětloval domácí trenér Lubomír Keluc.

I přesto Lutínští našli síly na vyrovnání. Divokou tříminutovku zakončil únikem a přesným obstřelem střídající Petr Wanke.

„Měli jsme toho plné brýle, ale jsme rádi, že jsme rychle srovnali na 2:2. Kdyby to bylo déle pro hosty, asi by to bylo těžké srovnat," dodal Keluc.

Lacině inkasovaný gól hosty mrzel.

„Pramenilo to z nezkušenosti některých kluků. Neberu to, že nám někdo utekl, ale to, že jsme na půlce nepřerušili balon, tam se to rodilo a stálo nás to výhru za tři body," řekl Lukášek, který se v závěru utkání raději poslal sám na plac. „Rozhodl jsem se, že skončím. Ale teď se mi dva kluci zranili, takže mě to nutí si na konci utkání některé situace hlídat ze hřiště na stoperovi. Je lepší si body pohlídat takhle než z lavky. I klukům myslím pomáhá ten klid a rozehra. Musejí se učit," doplnil s úsměvem.

Další branka již nepadla, a tak přišly na řadu penalty, ve kterých domácí Sigma prohrála stejně jako v prvním kole proti Želatovicím.

„Bohužel penalty nám nejdou. Na tréninku je můžeme trénovat pořád, ale pak přijde nervozita, na kluky doléhá to, že jsme nováčkem," potvrdil domácí lodivod Keluc, jenž je však jinak se svými hráči spokojen.

„Hráče pochválím, dělali vše proto, abychom získali tři body. Pokud budeme takové výkony podávat dál, věřím, že půjdeme tabulkou nahoru. Potřebujeme jedno vítězství k tomu, aby nám stouplo sebevědomí, pak věřím, že se rozjedeme. Teď máme doma tři zápasy a my z toho musíme vytěžit maximum," zavelel závěrem.

To hosté již rozjetí jsou, s osmi body se drží na čtvrté příčce o bod za vedoucí trojicí. Není tak divu, že je Jaromír Lukášek s úvodem sezony spokojen.

„Bod navíc bereme všemi deseti. Jsem spokojený, kluci k tréninku i zápasu přistupují dobře. Doma musíme vyhrávat, chceme se pohybovat nahoře a držet krok se špičkou. A penalty? Neděláme z toho až tak vědu, na druhou stranu tyhle body navíc mohou na konci udělat velký rozdíl," byl si dobře vědom.

Lutín – Šternberk 2:2 (1:0), na penalty 3:4

Branky: 7. Los z pen., 66. Wanke – 63. Zifčák, 64. P. Vytřísal. Rozhodčí: Malčánek – Konečný, Kološ. ŽK: Hamy, Skoumal, Chrást, Gallik, Volf – Hustý. Diváků: 200.

Lutín: Nejezchleb – Rec (69. Kamenný), Chrást, Skopalík, Gallik (72. Körner) – Hamy, Vymazal (61. Wanke), Skoumal (77. Pavlík), Pluháček – Los, Volf. Trenér: Lubomír Keluc.

Šternberk: Studený – Bartoněk, Reichl, Coufal, Smrček – D. Kuba, M. Kuba, Tomanec, Zifčák – Hlaváček (39. Hustý), P. Vytřísal (80. Lukášek). Trenér: Jaromír Lukášek.