Ve čtvrtek oslaví čtyřiadvacáté narozeniny a stejně jako Fall se nejlépe cítí uprostřed hřiště.

Není divu, že jeho vzorem je Michael Essien. Ghanský záložník s přezdívkou Bizon, který prošel Chelsea, Realem Madrid a nyní působí v AC Milán je modlou mnoha kluků v Asanteho rodné zemi.

„Je to můj veliký vzor, stejně jako pro miliony fotbalistů v Ghaně. Dokázal toho spoustu. Navíc hraje na stejném postu jako já. Líbí se mi jeho styl hry. Umí to s míčem, zároveň je na tom skvěle fyzicky. Je to báječný hráč."Godfred Asante v akci

Godfred má k hvězdnému Bizonovi zatím daleko. Poslední dva roky strávil doma v klubu Asante Kotoko z města Kumasi. Letos s ním v Ghaně vyhrál double a nyní se snaží uchytit v Evropě.

„Na testech v evropském klubu jsem poprvé a moc se mi tu líbí. I když jsem tu krátce, tak musím říct, že všechno je fantastické."

„I v Ghaně máme docela vysoký standard, takže zas tak velký rozdíl to pro mě také není. Spoluhráče jsem zatím neměl možnost moc poznat, ale je vidět, že jsou kvalitní fotbalisté. Ale dobré hráče máme i v Ghaně," usmíval se Asante.

Co ukáže v přípravě?

V Olomouci zatím bude na dvoutýdenní zkoušce. Ve středu bude hrát za B tým proti Mohelnici a v sobotu proti béčku Zlína.

„Trošku déle jsme museli čekat na víza, takže bohužel dorazil v době, kdy áčko už žádný přípravný zápas nehraje," zalitoval sportovní ředitel Ladislav Minář na klubovém webu.

„Budu se snažit ukázat to nejlepší co ve mně je, abych přesvědčil, že můžu týmu pomoct a získal kontrakt," je rozhodnutý Asante.

Za tu dobu dostane příležitost nasát více informací o České republice. Jeho dosavadní znalosti se (logicky) točí hlavně kolem fotbalu. „Vím, že jsme spolu hráli na mistrovství světa v roce 2006 v Německu," vylovil Asante osm let starou vzpomínku na velké vítězství Afričanů 2:0.

„Pamatuju si to dobře, protože jsme vyhráli a protože za vás chytal Petr Čech. Já jsem fanoušek Chelsea a moc mu fandím,"

„Pamatuji si i další hráče, Tomáše Rosického, Pavla Nedvěda a toho obrovského útočníka Jana Kollera," doplnil.