„Vzhledem k tomu, že Liberec je hodně rozjetý, to bylo těžké pro celý tým. Já jsem nevnímal, jestli hraji zleva nebo zprava. Ale je pravda, že tam přese mě centrovali a dostali jsme z toho góly,“ přiznal devatenáctiletý olomoucký odchovanec, který v prvních třech jarních duelech proti Českým Budějovicím, Slovácku a Žižkovu předvedl na pravé straně obrany dobré výkony.

V prvním poločase udržela obrana Sigmy čisté konto. Ve druhém se ale neubránila libereckým nájezdníkům, kteří se do šancí dostávali zejména přes levou stranu olomoucké obrany.

Nedá se však říct, že by inkasované branky šly na Hálovu hlavu.

„U prvního gólu jsem se možná špatně posunul doprostřed, soupeř to tam nahrál kolem mě a Breznaník tam byl sám,“ vzpomněl si Hála na gólový moment, po kterém Severočeši vyrovnali na 1:1.

„My jsme chtěli přidat druhý gól, ale bohužel se nám to nepodařilo. Naopak nám to tam spadlo dvakrát během pěti minut a museli jsme dohánět,“ řekl Hála k divokému průběhu druhého poločasu.

Sigma ještě stačila druhou trefou Ordoše srovnat na 2:2, jenže liberecký Slovan uzavřel skóre dalšími dvěma góly.

„Liberec zahrál dobře na brejky a dostával míč hodně do vápna. S tím jsme počítali, ale bohužel se nám nepodařilo nabrat hráče a pokaždé nás potrestali. Měli dneska víc štěstí,“ konstatoval držitel stříbrné medaile z mistrovství Evropy fotbalistů do devatenácti let.

Sigma nastoupila do zápasu po třech výhrách v řadě hodně sebevědomě a v prvním poločase se prezentovala pohlednou i účelnou hrou.

„V prvním poločase se nám dařilo, dostávali jsme se dobře do hry, ale chtělo to ten druhý gól, který by byl zlomový. Na začátek druhého poločasu jsme dostali brzký gól a pak hned druhý. Museli jsme dohánět a otevřít hru. Liberec má brejky suprově zvládnuté,“ konstatoval Hála, který si uvědomoval sílu soupeře, jenž v tabulce Gambrinus ligy stíhá vedoucí Spartu.

„My jsme věděli, že jsou výborně rozehraní. Bohužel se nám nepovedlo eliminovat jejich největší zbraň, kterou je přehrání míče do křídla a následně do vápna. Nepodařilo se nám to nabrat a dostali jsme čtyři góly. Liberec je silný, ale dá se hrát s každým, což jsme potvrdili před týdnem v Plzni,“ řekl Hála, kterého porážka 2:4 mrzela i kvůli fanouškům, již v sobotu odpoledne na Andrův stadion dorazili v hojném počtu.

„Na domácí půdě jsme si věřili. Předpokládali jsme, že nás budou fanoušci tlačit, ti přišli, fandili a já bych jim za to chtěl poděkovat. Jenom mě mrzí, že jsme nedokázali získat další tři body, které by nám hodně pomohly,“ uzavřel talentovaný olomoucký obránce.