Tím prvním byl chybně neuznaný gól konického útočníka Kameného pro domnělý ofsajd, druhým pak šťastná trefa Blažkovského, který střelou o tyč zaznamenal vítězný gól utkání.

Béčko Holice se zatím v sezoně trápí a svěřenci Jaromíra Lukáška potřebovali proti Konici nutně zabrat. To se jim nakonec podařilo, i když většinu zápasu odehrál HFK v křeči.

„Jsme v tabulce tam, kde jsme, a potřebovali jsme vyhrát jakýmkoliv způsobem," přiznal trenér holického béčka Jaromír Lukášek, který věří, že vydřená výhra jeho tým nakopne.

„Teď jedeme do Hněvotína, který je za námi. Věřím, že tohle vítězství tam potvrdíme a budeme stoupat nahoru," prohlásil Lukášek.

Jeho protějšek hodnotil porážku 0:2 jako smolnou.

„Bohužel rozhodla jedna haluzová střela, jinak to bylo spíš remízové utkání," nechal se slyšet Roman Jedlička.

První poločas utkání příliš pěknou podívanou nenabídl a to nejzajímavější se odehrálo v samotnému úvodu.

Už po pár vteřinách hry zahodil obrovskou šanci Vaida, na kterého po přihrávce Bořila zívala prázdná brána, ale hostující obránce vykopl míč z brankové čáry.

V 6. minutě se hodně zlobila konická lavička, když rozhodčí pro domnělý ofsajd neuznali gól Kameného.

„Myslím, že to byla chyba rozhodčího. Stopeři si špatně přihráli a on mávl ofsajd se zdůvodněním, že to neviděl," zlobil se konický trenér Roman Jedlička.

Béčko Holice mělo po většinu zápasu územní převahu, ale ve finální fázi se domácím nedařilo.

Holici nakonec z trápení vysvobodila standardní situace v 67. minutě.

Konická obrana nedůrazně odvrátila vysoký centr, k míči se dostal Blažkovský a jeho pohotová střela se od tyče odrazila za brankovou čáru.

Blažkovský se výrazně podepsal i pod druhou branku HFK. Domácí útočník utekl po levé straně, předložil míč Krejčímu a ten z malého vápna v pohodě zvýšil na konečných 2:0.

Domácího trenéra Jaromíra Lukáška po zápase těšila především udržená nula, ve hře směrem dopředu ovšem viděla velké rezervy.

„Mám radost, že jsme dnes byli stoprocentní vzadu. V útoku nám ale chyběla větší kvalita a řešení situací nebylo dobré," všiml si kouč holické běčka.

1. HFK Olomouc B – Sokol Konice 2:0 (0:0)

Branky: 67. Blažkovský, 80. Krejčí. Rozhodčí: Jelínek – Knoll, Polanský. ŽK: Klobáska, Krumpolc – Kamený, Antl, Kořenovský, Filip Drešr. Diváků: 80.

HFK B: Kopřiva – Krumpolc, Jíša, Reichl, Procházka – Štěpánek (46. Krejčí), Bořil, Klobáska, Tošenovský (46. Drmola), Vaida – Blažkovský. Trenér: Jaromír Lukášek.

Konice: Rec – Burget, Radek Řehák, Bílý, Filip Drešr – Václavek (74. Tomáš Řehák), Antl, Kořenovský, Sedláček, Blaha (59. Michal Drešr, 80. Gottwald) – Kamený. Trenér: Roman Jedlička

Autor: Ondřej Kašlík