„Mít proti takovým hráčům pět šest šancí, to je opravdu, opravdu hodně,“ smutnil útočník Sigmy.

Výsledek 0:1 musí vzhledem k průběhu utkání hodně mrzet, je to tak?
Proti soupeři jako je Sevilla si vytvořili pět šest gólových šancí, takže to doopravdy bolí. Pro všechny to byl zážitek – pro nás, pro fanoušky, pro celé město. Prostě konfrontace s velkoklubem. Musím říct, že to bolí fakt hodně, protože kdyby tam něco padlo, oni by znejistěli. Myslím si, že tam byly chvíle, kdy jsme je zatlačili, kdy jsme si v hlavách řekli, že i proti takovému týmu se dá hrát.

Donutili jste podle vás hrát Sevillu úplně naplno?
Mají dvacet kvalitních hráčů, z toho dost mlaďochů. Ať sáhnou kamkoliv, neudělají chybu. A jejich ofenzíva? Je úplně jedno kdo tam hraje. Takový klub musí mít dvacet vlčáků, kteří jsou silní na balónu. Mají parádní kontry, vždycky si na vás počkají, pak to jen prohodí a už je nechytnete. Bylo hezké si proti nim zahrát, vždycky říkám, že to jsou jen lidi jako my. A to víc to bolí, že jsme byli schopni si vytvořit tolik šancí.

Trenér Václav Jílek tleská publiku po heroickém výkonu svého týmu v zápase se Sevillou
Jílek po Seville: Obrovský respekt k hráčům i divákům. Porážka teď hodně bolí

Překvapilo vás, že jste se dostali do takového množství příležitostí?
Proti každému, který má systémově naučený presink, se podle mě hraje špatně. Zatlačíte na hráče a dostanete ho pod tlak. Nám asi nic jiného nezbývalo. Když se kouknete, ti hráči stojí o pár korun víc, než my, takže je musíte zkusit překvapit. Budu se opakovat, ale mrzí to moc, protože mít proti takovým hráčům pět šest šancí, to je opravdu, opravdu hodně. Kdybychom ty šance neměli a ten výsledek byl takový, tak nemáme čeho litovat. Ale takhle…

Bylo vidět, že i diváci váš výkon vřele ocenili.
Je to hezké, když přijde plný stadion. Fandí se, chytnou se všichni lidi, fakt super. Chtěl bych jim poděkovat. Myslím, že jsme se jim aspoň trochu omluvili za ten Baník. Všichni se přišli podívat na velkoklub a myslím, že i je musí bolet to, že jsme nedali gól a ještě je víc nedostali do varu.

V čem byla ta zásadní proměna oproti zápasu s Baníkem?
Jednoduchá odpověď – je to o hlavě. Koncentrace, zodpovědnost za úkoly, které nám trenér dal. O tom to je.

Brankář Sigmy Miloš Buchta si užívá děkovačky po zápase se Sevillou
Gólmana Buchtu nadchli fantastičtí diváci a naštvaly nevyužité šance
Gólman Sevilly Tomáš Vaclík. Sigma Olomouc vs. Sevilla FC
Sevillský Vaclík: Atmosféra byla perfektní, Sigma si nezasloužila prohrát

DAVID JAHODA