„Disciplinární komise je kolektivní orgán, který má sedm členů a to se dnes ukázalo. Mohu konstatovat jen to, že s dnešním rozhodnutím disciplinární komise se zásadně neztotožňuji," řekl Golda.

„Můj názor byl jiný, ale prohrál. Je to demokratické, je to správné, ale chtěl jsem to na úvod takto okomentovat. Přemýšlel jsem co s tím udělat, protože proti korupci je pro mě otázka principielní, takže jsem zvažoval různé varianty, jak se k tomu postavit,“ uvedl.

Jaký byl váš názor, když s tím, který vyhrál se neztotožňujete?
Já jsem si téměř jist, že už se neobjeví žádné nové důkazy, protože ten skutek se stal v roce 2009, takže můj názor byl, aby se dnes rozhodlo.

Kdyby to bylo na vás, tak byste Olomouc potrestal?
Důkazy, které jsme měli na stole, včetně výpovědí svědků, podle mého názoru stačily k tomu, aby se dnes rozhodlo. Na minulé tiskové konferenci jsem to avizoval, že se nechci vtáhnout do nějakých průtahů. Fotbal se tomu musí postavit čelem a tyto věci trestat. Nechci, aby to šlo do ztracena, protože to je špatně. Tohle nechci.

Takže jste nijak nezměnil názor od minulého týdne?
Nezměnil. Byla vidina v to, že se před soudem něco uděje. Můj osobní názor byl, že se tak nestane, což se podle mne potvrdilo. Kolegové jsou toho názoru, že bychom měli počkat, až skončí dokazování u soudu první instance. Můj názor je takový, že se zase nic nestane. Já jsem skeptik v tom, že pokud se ten skutek stal v roce 2009, tak se žádné další převratné důkazy, které to přikloní na jednu nebo na druhou stranu, neobjeví. Ale disciplinární komise je kolektivní rozhodovací orgán a mě nezbývá, než jeho rozhodnutí respektovat.

Přemýšlel jste o rezignaci, ke které vás v pátek vyzval Josef Lébr?
Nakonec jsem se rozhodl, že to nevzdám. Chci pokračovat, ale chci jít na nejbližší jednání výkonného výboru a požádat ho o důvěru, abych věděl, zda můžu ve své práci pokračovat. Protože jistě chápete, že bez podpory orgánu, který mě jmenoval by bylo obtížné pokračovat. Chtěl bych také výkonný výbor požádat, aby provedl určité personální změny ve složení komise.

Ztratili kolegové vaši důvěru?
To určitě nechci říkat. Možná je to naopak a já jsem ztratil důvěru kolegů. Jsem připraven s kolegy udělat kompromis, v případě, že se dohadujeme, že za hrubý zákrok dáme čtyři nebo šest zápasů. Pokud ale já osobně mám za to, že je to korupční případ, tak v tom kompromis dělat nechci a nebudu.

Když kolegové neztratili vaši důvěru, proč chcete jejich výměnu?
Potřebuji vědět, že ti lidé stojí za mnou a já za nimi. Nechci, aby v týmu byly ovce, které půjdou slepě za mnou. To by bylo špatně a nefungovalo by to. Člověk musí mít zpětnou vazbu. Ale toto je pro mě natolik principielní věc, že pokud jsme se v tomto neshodli, tak je to pro mě špatně.

Když vám výkonný výbor nevyhoví, pak odstoupíte?
Nechci to takto stavět. Chtěl bych výkonný výbor seznámit s prací naší komise, vysvětlit, co se stalo. A pak poznám, zda důvěru mám nebo nemám. Bylo by špatně, kdybych to stavěl takto kategoricky. Je to velká kauza, možná největší, kterou jsme za dva roky mého působení v komisi měli. A to, že se nám nepodařilo rozhodnout, a jde to někam, s čím já nesouhlasím, beru jako své osobní selhání.

Mohli se vaši kolegové obávat toho, čím hrozili zástupci Sigmy, tedy že by v případě rozdílného rozhodnutí komise a soudu přišli s žalobami?
Nemyslím si, že byna kolegy tento nátlak nějak zapůsobil. Ale jeden z argumentů, který kolegové přednesly, byl ten, že důkazy nejsou takové, aby vyloučily případné další žaloby.

Vy jste se takového napadení vašeho rozhodnutí nebál?
Vždycky říkám, že fotbalové normy a normy trestního práva jsou něco jiného. Výsledek by měl být stejný. Soud trestá fyzické osoby, my řešíme, zda potrestat klub.Já mám názor, jaký mám. Takže se případných žalob nebojím. K rozhodnutím, které jsme vydali, už několik žalob padlo, ale beru to jako věc, která k tomu patří. Pokud je někdo přesvědčen, že byly porušeny svazové normy, má právo bránit se u soudu.

Nepřipadá vám, že se tento případ stává čím dál víc jakousi politickou záležitostí?
To je přesně to, co jsem nechtěl. Nic nového už se podle mně neobjeví a čím déle se to bude táhnout, tím víc se z toho bude stávat politika a to je špatně.

Pokud soud v červenci nerozhodne, pak se případ bude rozhodovat až během rozehrané soutěže. Dovedete si představit v takovém případě vyloučení Olomouce?
Samozřejmě, že tohle si představit dokážu.