„Penalty byly až komické. Vždy, když jsme měli nabito, tak jsme pokutový kop trestuhodně zahodili. Jsem ale strašně rád, že se to povedlo a postoupili jsme do čtvrtfinále,“ řekl trenér Václav Jílek podle klubového webu.

Olomouci se vrátili stopeři Hubník s Poulolem po karetním trestu. Trenér Jílek k nim přiřadil naposledy v lize dobře hrajícího Vepřeka a na Jihočechy vyrukoval s tříčlennou obranou, wingbeky Zahradníčkem a Zmrzlým, špílmachrem Daňkem a dvojicí útočníků Růsek – Zifčák.

Sigma začala aktivněji, ale první šance měly domácí Budějovice. Bassey ještě v 5. minutě netrefil po centru dobře, ale v 9. minutě se měnilo skóre. Čavoš si zaběhl za záda Vepřeka, předložil pod sebe nekrytému Brandnerovi a ten uklidil placírkou přesně k tyči.

Hanáci vyrovnali v 60. minutě. Zahradníček nastřelil balon do pokutového území, Zmrzlý, který zavíral zadní tyč, jej vrátil do ideální pozice Růskovi a ten skóroval.

Pak už se oba celky spíš bály udělat chybu. Sigmu lehce vystrašila nečekaná střela Mršiče, která prosvištěla nad břevnem a pokus Brandnera z otočky, jenž pro změnu skončil přesně v rukavicích brankáře Stejskala.

Sigma zahrozila jen střelou Zmrzlého z trestného kopu. Gólman Šípoš si s ní ale poradil.

„Ve druhém poločase jsme si šli za vyrovnáním, mužstvo ukázalo charakter. Často hráčům vyčítám, že v utkání nejsou emoce. Ale dnes jsem cítil, že za vyrovnáním jdou, a nakonec se nám to podařilo. Pak se utkání mohlo převrátit na obě strany, jak na naši nebo na budějovickou,“ uvedl Jílek.

Branka nepadla ani v prodloužení. Jedinou výraznější příležitost v něm měli domácí. Brandner ale nezkoordinoval dobře svůj pohyb a Stejskal nakonec neměl větší starosti.

Definitivně tak rozhodl až penaltový rozstřel. Hned v první sérii chytil Čoličův pokus famózně Stejskal, jenže Zahradníček vzápětí vysoko přestřelil. Ve třetí sérii trefil břevno domácí Hellebrand, ovšem Růsek podklouzl a zamířil ještě výše. Následně Bassey poslal na druhou stranu Stejskala, ale trefil tyč. Sigma však i do třetice odmítla náskok. Přestřelil Poulolo. Až pak se střelci rozjeli. Rozhodlo se v osmé sérii. Stejskal lapil střelu Skovajsy a Breite poslal Sigmu do čtvrtfinále

SK Dynamo České Budějovice – SK Sigma Olomouc 1:1 (1:0, 1:1), 4:5 na pen.

Branky: 9. Brandner – 60. Růsek. Penalty proměnili: Škoda, Mršič, Talovierov, Králik – Pablo, Vepřek. Greššák, Uriča, Breite. Nedali: Čolič, Hellebrand, Bassey, Skovajsa – Zahradníček, Růsek. Rozhodčí: Machálek – Nádvorník, Vodrážka. ŽK: Hora, Králik, Čolič, Valenta – Poulolo, Sedlák, Vepřek.  Poulolo.

Č. Budějovice: Šípoš – Čolič, Králik, Talovierov, Skovajsa – Čavoš (111. Hellebrand), Hora (84. Valenta) – van Buren (69. Mršič), Mihálik (69. Škoda), Brandner (98. Brandner) – Bassey. Trenér: David Horejš.

Sigma: Stejskal – Poulolo, Hubník, Vepřek – Zahradníček, Sedlák (101. Greššák), Breite, Daněk (69. Matoušek), Zmrzlý (101. Pablo) – Růsek, Zifčák (90. Šíp, 117. Uriča). Trenér: Václav Jílek.