Zejména čísla stopera Václava Jemelky, který si od Deníku vysloužil vysokou známku 7, jsou opravdu oslňující. Pokud jste utkání viděli, ale téměř jste si nevšimli reprezentačního útočníka Michaela Krmenčíka, není to tím, že byste měli co nejdřív zvážit návštěvu optiky, ale právě proto, že jej dvaadvacetiletý obránce úplně vymazal.

Jemelka ve vzdušných soubojích (celkem jich bylo 6) ani jednou nezaváhal a udržel si fantastickou stoprocentní úspěšnost, na zemi z nich pak vyhrál hned 84 procent. I díky tomu měl nejvyšší hodnocení Instat Indexu (261) z celého Jílkova souboru. Lepší byl jen střídající Václav Pilař (268), který mdlou hru favorita pořádně rozhýbal a utkání rozhodl krásnou akrobatickou volejí.

Podobnou úspěšnost jako Jemelka měl i jeho srbský kolega Uroš Radakovič (89 % ve vzduchu a 87 % na zemi), a tak není divu, že si Krmenčík proti olomoucké defenzivě opravdu „nevrznul“. Bilance západočeského forvarda, kdy v hlavičkových soubojích proti hanáckým tvrďákům vyhrál 25 % z nich a na zemi dokonce jen 17 %, hovoří jasně.

Dalším zajímavým atributem je úspěšnost přihrávek. Očekávalo se, že Viktoria pod vedením staronového kouče Pavla Vrby roztočí na své půdě známý kombinační kolotoč, ale nebylo tomu tak. Pokud nepočítáme stopery, kteří většinou rozdávají jen „jednoduché“ pasy na jistotu, byl sice v tomto atributu nejlepší domácí záložník Patrik Hrošovský (hned 95 % přihrávek z jeho kopaček bylo bezchybných), další spoluhráči jej však nenapodobili.

Naopak hostující duo středopolařů se třemi ligovými starty na svém kontě, Lukáš Kalvach a Jiří Texl, v této disciplíně dominovalo. I pod velkým tlakem si oba odchovanci Sigmy udrželi 89% úspěšnost a potvrdili tak svou velmi dobrou technickou vyspělost. A zejména rostoucí sebevědomí.