V první půli stál proti hostům kromě jedenácti odhodlaných borců domácího týmu i silný vítr a ostré slunce směřující přímo do očí chválkovického gólmana.

Hosté byli fotbalovější, ale řadou nepřesných přihrávek se připravovali o šance.

Domácí hráči naopak využili prvního vážnějšího zaváhání chválkovické obrany k vedení. Úspěšným střelcem prvního poločasu byl Grossert. Po změně stran se karty obrátily.

Hosté hnáni větrem začali hned v úvodu tlačit domácí celek do defenzívy, ale zapomněli na zadní vrátka, což dokonale využil Klicpera. Po brejku se dostal k odraženému míči a nechytatelnou střelou zvýšil na 2:0.

Do závěrečné půlhodiny zápasu nastoupil poprvé po zranění trumf hostů – Šnajdr. Gól sice nedal, ale jeho přítomnost na hřišti byla znát. Dvě minuty po jeho zapojení do hry kopali hosté rohový kop, zkušený Kaczmarczyk využil vítr i slunce a přímo z rohu dal kontaktní gól.

V 76. minutě doputoval odražený míč k Tomanovi, jehož umístěná střela k tyči znamenala srovnání stavu.

V 80. minutě dlouhý Tomanův nákop do vápna přeskočil gólmana a skončil na břevně, o minutu později Horák v brance domácích čaroval, když přímý volný kop Šnajdra stihl vyrazit a dorážku Kaczmarczyka z pěti metrů reflexivně vytáhl na roh.

Hosté se dál tlačili k brance soupeře a v 86. minutě se dočkali vítězné branky. Po dlouhém centru Gasty hlavičkoval nekompromisně Pavlinec. Hosté si připsali další vítězství a udrželi se v kontaktu s překvapením podzimu celkem Doloplaz.

SFK Nedvězí – SK Chválkovice 2:3 (1:0)

Rozhodčí: Antonín Studený. ŽK: Merta, Hloušek – Odstrčil. Diváků: 100.

Nedvězí: Horák – Podhorný, Němčík, Merta, Grossert, Blaha, Hloušek, Kurfirst (46. Kubáček), Klicpera, Zbořil, Bárta. Trenér Jaromír Jurásek.

Chválkovice: Slavíček – Hartman (46. Pavlinec), Poledna, Kaczmarczyk, Toman, Kováč (60. Šnajdr), Korec, Vávra, Gasta, Odstrčil (87. Coufal), Spáčil. Trenér Ivan Henik.