Fotbalovému řemeslu se Volland učil především ve vyhlášené akademii Mnichova 1860, do kterého nastoupil coby patnáctiletý.

O tři roky později už klepal na dveře 
A-týmu společně s parťákem Moritzem Leitnerem, současným spoluhráčem z německé jednadvacítky a záložníkem Borussie Dortmund.

O tom, že ve fotbalistovi, který nejčastěji nastupuje ve středu útoku nebo na jeho pravé straně, dřímá nesmírný talent, byl brzy přesvědčen bundesligový Hoffen
heim. Proto si Vollanda pořídil již na začátku roku 2011, ale ještě sezonu a půl jej nechal vyzrát v Mnichově.

A dobře udělal, neboť 
179 centimetrů vysoký útočník přišel jako hotový fotbalista, který se okamžitě vyrovnal s výkonnostním skokem o soutěž výše.

Za tři roky v Hoffenheimu Volland nasázel 25 bundesligových gólů a na dalších 28 nahrál.

Ještě lepší bilanci má hráč s nebezpečnou levou nohou 
v reprezentaci do 21 let. Ve dvaceti utkáních se hoffenheimský poklad trefil jedenáctkrát a je možné, že další branky ještě přidá na šampionátu a zaútočí na trofej pro nejlepšího střelce.

Po Euru do áčka

V tom nejlepším světle se nejen českým divákům Volland předvedl v utkání proti Dánsku, kdy Němci po úvodním zaváhání se Srby potřebovali nutně vyhrát.

Nejdříve muž, o kterého je 
v Evropě velký zájem, chladnokrevně zakončil rychlý brejk a krátce po poločase pak zvyšoval na 2:0, když se ze třiceti metrů trefil tvrdou ranou z přímého kopu přesně 
k tyči.

Po Euru už se Volland, jehož aktuální hodnotu odhaduje server Transfermarkt na necelých 18 milionů eur, natrvalo přesune ke kouči Joachimu Löwovi do reprezentačního áčka, ve kterém zatím nasbíral tři starty, a nechybělo moc, aby loni odletěl i na mistrovství světa do Brazílie.

Jestli proti Portugalsku nastoupí Volland na hrotu a bude doplňovaný devatenáctiletým Maxem Meyerem ze Schalke, nebo bude hrát zprava a ve středu útoku bude figurovat nejlepší německý střelec kvalifikace Philipp Hoffman, se zatím neví.

Jisté však je, že na svého kapitána budou svěřenci kouče Horsta Hrubesche opět spoléhat.

VÍCE o semifinále v Olomouci
Oholí si hlavy? Portugalci sní na Moravě o dobytí Evropy 
EUROZÁPISNÍK Michala Kvasnici: Portugalci vs Němci? Pro Olomouc nejlepší
Olomouc čeká superzápas největších favoritů. Lístky ještě jsou

MICHAL KVASNICA