Scénář sobotního duelu byl ze strany Hanáků pro tento ročník typický. Solidní začátek, lacino inkasovaná branka, poté křeč a neproměněné šance.

„Dvacet minut tlačíme, ale pak dostaneme gól z ničeho, kdy z rohového praporku jde balon pod sebe, nám tam vypluje borec sám a uklidí to… Je to zmar,“ zopakoval Tögel.

Šternberští sice Frýdlant ve druhé půli zatlačili, několik nadějných situací v pokutovém území však nedokázali dotlačit do sítě. A když se v nervózním závěru u mladého rozhodčího nedomohli ani pokutového kopu, bylo hotovo. Opět nula.

„Každý zápas jsme měli výborně rozehraný, ale vždycky jsme si to pokazili sami. Potřebovali bychom vstřelit první gól, pak věřím tomu, že bychom se uklidnili a vyhrávali třeba 3:1 nebo 4:2. V Petrovicích jsme vydřeli tři body na terénu, kde se skoro nedalo hrát. Mysleli jsme si, že nás to nakopne a potvrdíme to doma, ale zase nic,“ připomněl Tögel minulý zápas, kdy jeho mančaft zvítězil na půdě posledního celku.

Výhra přišla poté, co tým opustil trenér Jaromír Lukášek, jehož místo dočasně nahradili lidé z výkonného výboru. Mělo jít o oživení?

„Nevím, jestli to bylo o nějakém impulsu. Pan Lukášek je pro mě pořád trenér, který tomu rozumí, ale klubu nabídl svou rezignaci a ten ji přijal. Dál bych se o tom nebavil,“ ukončil toto téma Tögel, jehož si právě Lukášek do Šternberku přivedl.

Divizní nováček tak s dvanácti body zůstává na patnáctém, tedy předposledním místě. Nicméně podle fotbalisty, který prošel Holicí, Zábřehem či Přerovem, není nic ztraceno: „Je tady skvělá parta, všichni kluci makají, na nic se nevykašlou. Akorát prostě potřebujeme mít trochu štěstí a dávat góly, protože nehrajeme špatně.“

Po další ztrátě bodů však Tögel přiznal, že mezi krajským přeborem a divizí je rozdíl.

„Velký! Několik kluků divizi nehrálo, poznávají, že je to výkonnostní skok. Ale bojujeme jeden za druhého a věřím, že to otočíme k lepšímu. I když jsme v podstatě nezaslouženě postoupili do divize ze čtvrtého místa, myslím, že nemáme mančaft na to, abychom spadli,“ prohlásil a burcujícím tónem dodal:

„Nesmíme nic zabalit. Asi se bude hledat nějaký nový trenér, snad s ním přijde nový impuls a bude to lepší. Druhou půlku sezony musíme zvládnout. Nikde není psáno, že na jaře nemůžeme uhrát třeba dvaadvacet bodů!“

Jestli má klub přivést posily, nechtěl Tögel příliš komentovat. Sám má však ve své budoucnosti jasno.

„Sice jsem chtěl odejít do Rakouska, ale pak jsem vedení slíbil, že tady zůstanu a nenechám v tom kluky,“ uzavřel šikovný středopolař.

Pokud počasí a těžký terén dovolí, uzavře Šternberk podzimní část v sobotu (13:30) na půdě Nových Sadů.

Šternberk – Frýdlant nad Ostravicí 0:1 (0:1)

Branka: 39. Chlebek. Rozhodčí: Pospíšil – Páral, Běhal. ŽK: Tögel, Hlaváček, Jurečka – Marek, Střižík, Křiva, Prepsl. Diváci: 263.
Šternberk: Sohlich – Kuba, Kopecký, Tomanec (68. Mikula), Zifčák, Tögel, Novosad (78. Jurečka), Toman, Coufal, Smrček, Hlaváček. Trenér: Martin Vašička.

Frýdlant: Prepsl – Marek, Hrdlička, Křiva, Svatonský (91. Ursíni), Kratochvíl (76. Šigut), Škorik (21. Kučera), Chlebek, Střižík, Šafner, Fromelius. Trenér: Jiří Krejčí.