Jak byste ze svého pohledu popsal Mladou Boleslav, se kterou se v pátek utkáte?
Bude to určitě hodně těžký soupeř, mají velkou sílu
v ofenzivní fázi a dávají hrozně moc gólů. V tom jsou silní, přesvědčili jsme se o tom už na podzim, když jsme s nimi hráli doma.

Zdůrazňuje vám trenér, že se jedná o nejlépe střílející celek Synot ligy?
Dívali jsme se na video, ale myslím, že o těch jejich přednostech všichni víme. Mají hodně kreativních hráčů, to si každý uvědomuje.

Těch střelců mají opravdu hodně. Asi moc neřešíte, jestli na hrotu nastoupí Chramosta, Baroš nebo Klobása, co?
Přesně tak. Ten kádr je velmi široký a silný. Můžou si vybrat kohokoliv a vyjde to na stejno.

Mimo jiné za ně nastupují hráči jako Polom, Jánoš, Přikryl či Takács, se kterými jste se potkával v reprezentaci. Proběhlo nějaké hecování?
Ne, zatím vůbec. Znám je
z jednadvacítky, ale teď není situace na nějakou srandu nebo špičkování. Musíme tam jet vyhrát.

Kouč Jílek po Slavii odvážně prohlásil, že chcete vyhrát, abyste z té trojice zápasů (ještě Liberec a Slavia) vytěžili čtyři body, jak jste si naplánovali. Věříte, že se to může povést?
Určitě tomu věřím. Když budeme vzadu zodpovědní, jak jsme byli se Slavií, které jsme moc šancí nedovolili, tak to půjde. Teď musíme pokračovat úplně stejně a hlavně využít své šance, abychom dovezli tři body.

Jak se vám vůbec hrálo po dvouzápasové pauze?
Byl jsem rád, že jsem zase hrál. Objevoval jsem se více v tom defenzivnějším prostoru, kde to bylo hodně o soubojích, ale hrálo se mi dobře. Myslím, že se mi celkem dařilo i ty souboje vyhrávat, takže jsem se cítil v pohodě.

Zmínil jste souboje. Jak fungovala spolupráce s Petrem Ševčíkem, který stejně jako vy nepatří k defenzivním bijcům?
Je pravda, že nejsme žádní bourači nebo kladiváři, co by to tam bourali… (smích) Ale myslím, že to zvládnout jde, souboje jsou někdy i o chytrosti. Někdy to vyjde, někdy ne.