„Před zápasem jsem to měl spočítané, že nám stačí vítězství o dva góly, pak ale někdo po našem šestém vstřeleném gólu říkal, že jsme potřebovali vyhrát o pět. My jsme ale chtěli utkání hlavně zvládnout, protože nás čekají dva těžké zápasy," rozesmál novináře nenapodobitelným způsobem Michal Ordoš, v současnosti nejlepší střelec ligy.

Nastřílel už v lize dvanáct gólů. Poslední dva, kterými jen tak mimochodem zkompletoval hattrick, padly až v nastaveném čase. Příbram totálně dorazily a Sigmu naopak poslaly na čelo ligového peletonu.

„Byl to nejlepší výkon sezony, protože ostatní zápasy jsme sice vyhrávali, ale spíš tak po vůli a silou. Já jsem ale trochu tušil, že to někdo odnese takovou rychtou, a odnesla to dneska Příbram. Je mi jí docela líto," konstatoval Ordoš.

Kouč hostů Karol Marko však přijal vysokou porážku s nadhledem.

„Jednou za čas se to prostě stane. Výbuch z toho udělaly poslední dva góly do otevřené obrany. Za stavu 4:1 jsme hráli naivně," řekl.

„Rozdíl byl dnes především v agresivitě v šestnáctkách. Pak také v rozhodnosti, protože my jsme byli v okolí vápna velmi nerozhodní. Sigma byla lepší i v práci s míčem a v rychlosti. O tom je dnešní moderní fotbal," vypočítal Marko.

Kouč Sigmy Roman Pivarník se zdraví s fanoušky

Roman Pivarník se zdraví s fanoušky. Foto: DENÍK/Jiří Kopáč

Marko: Je to obraz zdejší práce s mládeží

Olomouckému Romanu Pivarníkovi se zápas hodnotil pochopitelně podstatně lépe.

„Měl jsem přitom ze zápasu trochu obavy. Protože na přípravu jsme neměli kvůli pohárovému zápasu tolik času," uvedl.

„Dokázali jsme se ale prosadit po stranách, to bylo pro nás klíčové. Nakonec to byl pro diváky fantastický zápas jak herně, tak výsledkově," řekl trenér Sigmy, který ale viděl i určité rezervy.

„Měli jsme trochu výpadek za stavu 4:0 a stálo nás to dost sil. Naše kvalita v útoku dnes ale byla obrovská a hráči ji dokázali využít," prohlásil Pivarník.

Nad kvalitou olomoucké ofenzivy ztratil pár slov i Marko.

„Je to obraz toho, jak se tady pracuje s mládeží. Petr, Navrátil a další hráči, to je ovoce, které to nese," řekl kouč Příbrami.

Ordoš: Jakub Petr udělal zápas

Útočník Jakub Petr, kterého Marko jmenoval, byl vedle Ordoše další důležitou postavou zápasu. Dal dvě branky a podle olomouckého kanonýra to byl právě on, kdo „udělal zápas".

„Jsem za to rád, že mě takhle pochválil. Dnes tam bylo hodně dobrých výkonů od všech hráčů. My vepředu jsme to zúročili," řekl Petr, jenž se trefil i v minulém kole v Teplicích.

„Byl bych rád, kdyby to pokračovalo i v těžkých zápasech, které nás teď čekají," dodal.

Sigma totiž v následujících dvou ligových kolech nastoupí proti dvěma přímým konkurentům z čela tabulky. Nejdřív hraje 11. listopadu v Plzni a 18. listopadu přivítá Jablonec.

„Vysoká výhra nám zvedne sebevědomí. Kvality Plzně respektujeme, ale určitě tam nepojedeme pro porážku," prohlásil Petr.