Oba týmy měly problémy se skládáním sestavy.

„Jsem rád, že jsme to hlavně zvládli bez zranění. Kádr máme úzký a série zápasů v krátkém čase je pro nás hodně náročná. Ke konci už to bylo vidět, docházely nám síly, ale paradoxně jsme právě v tom čase vstřelili gól," usmíval se spokojený kouč hostů Jindřich Lehkoživ.

„Čekali jsme, že za vítězstvím domácí půjdou víc. Asi to byla naše výhoda, že jsme se potkali v podobné situaci. Také mají hodně zraněných, ještě je v minulém kole potkalo vyloučení. Kdybychom jeli na nějaké béčko, které má hráčů víc, tak by to bylo jiné," dodal trenér Hulína.

O tom, že domů povezou hosté všechny tři body rozhodl deset minut před koncem Kopečný, jenž s přehledem zakončil brejk, který začal špatně rozehranou standardkou Uničova. Tato branka ukončila nejen třízápasovou vítěznou sérii domácího týmu, ale po 354 minutách i neprůstřelnost brankáře Uvízla.

„V momentě, kdy soupeři docházely síly, jsme jim naší fantastickou kombinací nabídli gólovou situaci. Obrovské zklamání z průběhu zápasu i z toho, jak k tomu hráči přistoupili," povídal pak nakvašeně domácí kormidelník Zdeněk Strouhal.

„Hulín je zkušené mužstvo. Pokud jim nabídnete šance, dokáží je proměnit. Ví se to o nich, přesto jsme to udělali. Byla to velká Koutkova individuální chyba. Základ byl ale v tom, jak jsme k zápasu přistoupili," řekl Strouhal.

„Chybělo nám dnes všechno. Hlavně koncentrace na mistrovské utkání, hlavně zaujetí, hlavně bojovnost, pohyb, agresivita. Všechno bylo na bodě nula. A tak se fotbal hrát nedá. Byl to nejhorší výkon v sezoně," zkritizoval Strouhal ostře své svěřence.

I ti si pár příležitostí vytvořili, žádná z nich však gólem neskončila. Nejnebezpečnější byly dva Richterovy pokusy. V první půli si sám vybojoval míč na hulínských stoperech, jeho tvrdou ránu ale brankář Vogl vyrazil. Krátce po vyrovnávací brance pak při přečíslení bránu netrefil.

„Samozřejmě i nám chyběla řada hráčům, ale jsou tady mladí kluci, kteří se sice s dospělým fotbalem spíš seznamují, ale už v předchozích zápasech ukázali, že umí dát do hry daleko víc, než tomu bylo dnes," dodal Strouhal.

V tabulce zůstal Uničov osmý. Hulín, který měl před zápasem stejně bodů jako jeho středeční hostitel, je sedmý.

SK Uničov – SK Spartak Hulín 0:1 (0:0)

Branka: 80. Kopečný. Rozhodčí: Polák – Kubica, Lakomý.

Uničov: Uvízl – Kuba, Heinz, Vejvoda, Koutek – Juřátek – Jeřábek, Bača, Langer, Vasiljev – Richter. Trenér: Zdeněk Strouhal.

Hulín: Vogl – Barcuch, Číhal (46. Zlámal), Ruman, Vyskočil – Mršťák, Kadlec, Červenka, Dvořáček – Paciorek (78. Krajča), Kopečný. Trenér: Jindřich Lehkoživ.