V prvním kole aktuální sezony přitom Uničov smázl doma Ždár bez větších potíží 4:1. Tentokrát to ale byl docela jiný příběh. Jeho svěřenci prohrávali už od 9. minuty. Hlouš vrátil míč pod sebe Maškovi a ten z voleje vymetl šibenici uničovské branky. „V tom jsme měli možná trochu smůlu, pak jsme měli dva náznaky šancí, které jsme nedali, a to už bylo z naší strany všechno," řekl Strouhal.

Obě příležitosti měli na svědomí Nuc s Richterem. Při první ale Tomáš Nuc na malém vápně netrefil dobře míč a Dominik Richter zase při té druhé střílel nepřesně.

Do poločasu dostal Uničov druhou branku. Hlouš si naběhl do vápna a Vackovu přihrávku a prostřelil Uvízla.

Uničov ani po změně stran nic kloudného nevytvořil. Deset minut před koncem pak z kopačky Maška inkasoval potřetí. „Mysleli jsme si, že aspoň budeme dotahovat, ale nevypracovali jsme si v podstatě vůbec žádnou šanci. Nepomohla nám ani střídání. Byl to od nás nejhorší výkon, co pamatuji," uvedl trenér Uničova.

„Hráči pravděpodobně už byli myšlenkami jinde, přestože jsme je upozorňovali, že podzim je třeba dohrát až do konce," dodal Strouhal.

Ten bude v následujících dvou týdnech řešit svou budoucnost na uničovské lavičce s vedením klubu. „Poslední zápas mi chuť pokračovat nebere. Věřím, že to byl jen exces, který se stane, i když by samozřejmě neměl. Ale rozhodnutí je na vedení klubu," řekl Strouhal.

Uničov zakončil rok 2012 na 11. místě třetiligové tabulky.

FC Žďas Žďár nad Sázavou – SK Uničov 3:0 (2:0)

Branky: 9. a 80. Mašek, 22. Hlouš. Rozhodčí: Julínek – Fojt, Podaný.

Žďár n. S.: Pospíchal – Štursa, Turek, Šindelka, Vomela – Heide(89. Nedvěd), Mašek (82. Toufar), Pohanka – Šandera, Vacek – Hlouš (68. Chmelík). Trenér: Petr Nedvěd.

Uničov: Uvízl – Heinz (65. Večeřa), Vejvoda, Horka, Koutek – Toman, Nuc, Krč (66. Ulma), Juřátek – Hrubý, Richter. Trenér: Zdeněk Strouhal.

tabulka