V rámci unikátního open air koncertu Festival Filharmonie se olomouckému publiku představí Eva Urbanová, Vojtěch Dyk, Janek Ledecký či Bohuš Matuš, samozřejmě za doprovodu Moravské filharmonie.

Na ploše, kde se obvykle prohánějí Breite, Beneš, Růsek, Pospíšil a ještě do nedávna reprezentant Mojmír Chytil, musí vyrůst pódium o rozměrech 15 krát 12 metrů.

Stabilitu konstrukce, která ponese 35 světel, zajišťují barely s vodou vážící dohromady okolo 18 tun. Četa 15 mužů musí kolos, jenž sám o sobě váží 12 tun, postavit za 48 hodin.

„Rád bych pozval diváky, protože v tuto chvíli jde skutečně o mimořádnou příležitost vidět špičkové umělce v unikátním prostředí. Pevně věříme, že se podaří založit tradici a v letních měsících budeme podobné kulturní akce na našem krásném stadionu pořádat pravidelně," řekl Jiří Ficner, místopředseda představenstva SK Sigma Olomouc

Větší část vstupenek na Festival Filharmonie, který odstartuje v pátek 9. června v 19 hodin, už je vyprodaná. Nicméně další jsou stále k dispozici přes Ticketportal.