Čekali jste, že to proti Bohemians Praha bude boj až do polední minuty?

Věděli jsme, že zápas bude těžký, protože soupeř má zkušený tým, který dostává málo gólů. Bylo jasné, že může rozhodovat jediná branka, takže bylo důležité, že jsme již druhý zápas po sobě neinkasovali. Věřili jsme, že nějaký gól snad dáme, a to se nám ze standardky taky povedlo.

REPORTÁŽ ZE ZÁPASU: Holice přemohla i Bohemians a doma dál kraluje

Tentokrát jste na gól oproti předchozím domácím zápasů museli čekat do 76. minuty.

Nejde hrát doma každý zápas jako ty předchozí, abychom po poločase vedli tři nula. Přijdou i takové zápasy, kdy budeme prohrávat, a my se na to musíme připravit. Celé utkání jsme odmakali a jsme rádi, že to mělo vítězný konec.

Rozhodující gól padl po vaší hlavičce. Bylo to pro vás zakončení z kategorie pohodlnějších?

Bylo to takové lehčí, protože jsem tam měl víc prostoru. Vyplynulo to z trochu náhodné situace, protože centroval útočník Libor Žondra, který normálně centrovat nemá. Byl tam trochu chaos a stálo při nás i štěstí. Libor mě našel, dá se říct, naslepo, obránci mě nepohlídali a naštěstí z toho byl důležitý gól.

Ve druhém poločase se zranil váš parťák z obrany David Čep a musel střídat. Byla to pro vás komplikace?

Máme na to smůlu, já sám jsem v sezoně už třikrát nedohrál. Když se mění stopeři, tak je to vždycky velký zásah do obrany. Máme tam ale dobře hrajícího Járu Lukáška, který zaskakuje, a pokaždé se na něj můžeme spolehnout.

Prodloužili jste domácí stoprocentní bilanci již na pět zápasů. Je vaším plánem sbírat body především na vlastním stadionu?

Samozřejmě každý bod získaný venku je dobrý, ale doma musíme vyhrávat. Jsem rád, že to zatím šlape a že nám to doma vychází na sto procent.

Díky tříbodovému zisku se dál držíte mezi prvními pěti týmy druholigové tabulky. Je vaším cílem tam zůstat až do konce sezony?

Pokud hrajeme takhle, vyhráváme a daří se nám, tak proč nehrát o ty nejvyšší příčky?