Tomu, že to bude minimálně na rok i poslední ligový zápas pro Sigmu, ale nezabránil, přestože byl autorem jediné branky Hanáků.

Další mu skvělými zákroky znemožnil vynikající brankář domácích Ondřej Kolář.

„Měl životní formu," ocenil soupeře, přestože sám měl kvůli sestupu slzy na krajíčku.

Sigma před pár minutami po třiceti letech sestoupila z první ligy. Jaké jsou vaše první pocity?
Přirovnal bych to k malé katastrofě. Takový je fotbal. Jsme ve druhé lize.

Zřejmě se všichni shodnou, že za dnešek jste si sestup nezasloužili. Ale co zbytek sezony?
Dnešní zápas byl z naší strany asi nejlepší za celé jaro. Byl tam nový mladý gólman a ten si na nás udělal jméno. Jako jsme každý zápas udělali jednoho hráče do sestavy kola, tak teď tu byl další. Vychytal nemožné věci. Dali jsme jen jeden gól a jeden dostali. O tomto zápase to určitě nebylo. Ale vidíte, jak je ten fotbal někdy nespravedlivý. Sigma sestupuje.

Berete tedy sestup jako nespravedlnost?
Já bych dostal pokutu, kdybych k tomu něco řekl.

Mohli jste dnes udělat pro záchranu ještě něco víc?
Asi jedině, aby postavili jiného gólmana. Ten kluk měl životní formu. Myslím, že takhle už nezachytá. Ne, že bych mu to nepřál, to mu přeju, ale dnes chytal fantasticky… Ale měli jsme dát o gól víc, šance na to byly. Bohužel…

Když jste ligu neztratili dnes, kdy tedy? Kde se sezona pokazila?
Dá se říct, že už po prvním zápase se Slavií. Ten byl dobrý, ale potom už jsme to prosr… Pak jsme celé jaro byli katastrofální, ale pořád jsme se nějak drželi a tu naději měli až do posledního kola. Dnes se stalo to, co jsme nechtěli. Někdo možná bude rád, že sestupujeme. Ale na hřišti jsme byli my, my to rozhodujeme.

Byl zlomový prohraný zápas s Baníkem?
My jsme neměli jeden. Těch zlomových zápasů bylo asi sedm. V poslední minutě jsme dostali gól tam, v poslední minutě jsme nedali tam. Bylo jich tolik, že nakonec sestupujeme.

Je podle vás povinností Sigmy okamžitě se vrátit do ligy?
Já jsem si nepřipouštěl, že by se to mohlo stát, že bychom spadli. Stoprocentně jsem byl přesvědčený, že se to nestane a vidíte, jak to nakonec dopadlo.

Co se stalo se týmem, který loni alespoň v části sezony usiloval o evropské poháry?
To se stejně můžete ptát, co se stalo se Slavií. Prostě padla deka a najednou jsme nedali přihrávku, nedali tohle, nedali tohle. Nedáš góla, nemáš body, sestupuješ. Jsme tam. Nejde ukazovat na hráče, kdo jak hrál. Jsme jeden mančaft a zadupali jsme to všichni. Proto jsme ve druhé lize.