Ani jedna z jeho tref zřejmě gólovou hitparádu nevyhraje, to však nikterak neubírá na jejich důležitosti. „Potřeboval jsem dát nějakou šmudlu, což se dnes povedlo," usmíval se po zápase Navrátil, který doufá, že mu střelecká forma vydrží.

„Konečně jsem to prolomil, ale nechci to zakřiknout. Snad ještě nějaký gól přidám," prohlásil pětadvacetiletý záložník.

Po minulých zápasech občas zaznívala z kabiny kritika. Vrátili jste se na vítěznou vlnu?

Tak kritika tam byla. To jsme si už vyříkali a nás to spíš jen svazuje. Nejde vyhrát všechny zápasy a vše odehrát úplně nadstandardně. U nás je vždy to o druhém gólu. Dnes jsme až na ten výpadek na začátku druhé půle hráli dobře.

Ve Vlašimi jste zahodil několik šancí. Měl jste velkou touhu to proti Táborsku odčinit?

Přesně tak, ale možná až moc. Konečně jsem to prolomil, ale nechci to zakřiknout. Snad ještě nějaký gól přidám.

Vypadlo to, že gólové situace z vašeho pohledu nebyly složité. Jak jste je viděl vy?

Vždycky jsem čekal na to, jestli se to odrazí. Už jsem nechtěl řvát na spoluhráče, protože v těchto pozicích se už moc nenahrává. Ten první gól byl docela jednoduchý, i když jejich gólman tam ještě skákal. U toho druhého, to jsem už kopl jen bodlem a měl jsem trochu štěstí.

Špatná koncovka vás trápí celou kariéru. Dá se to nějak zlepšovat na tréninku?

Určitě se to dá zlepšovat, ale někdy je lepší to nechat nějak vyplynout. Ve Vlašimi jsem nedal jednu šanci, moc jsem si to bral a pak v té koncovce nebyl tak klidný. Potřeboval jsem dát nějakou šmudlu, což se dnes povedlo. Tak snad se to tím prolomilo.

Soupeře jste zlomili až v 63. minutě. Jak těžký zápas to byl?

Soupeř byl výborný. Je to mužstvo, které chce hrát fotbal. Seděl jim dobrý terén. Pro nás je důležité dát na 2:0 a potom už hrajeme v klidu a v pohybu, což se soupeřům těžko zachytává.

Na začátku druhého poločasu jste měli patnáctiminutový výpadek a soupeř dokonce trefil tyčku. Čím si to vysvětlujete?

To jsme prostě my. Musíme do druhého poločasu jít s tím, že to zvládneme a ne se tam takhle trápit. Ten výpadek byl zbytečný. Pak se strachujeme, jestli tam něco nepropadne. Nebyl tam pohyb a chyběla nabídka. Když pak dáme druhý gól, hrajeme už úplně s přehledem.

V první půli jste se prosazovali přihrávkami za obranu. Byl to záměr speciálně pro tento zápas?

Ten záměr je ve všech zápasech stejný. Když je obrana trochu výš, tak je to jednoduché. David Houska, Denis Cana i Ordži to tam umějí dát. Když se rozběhnete, bránícímu hráči dlouho trvá, než se otočí. Pro obránce je to těžké.

Stále si držíte osmibodový náskok a i přes některé výpadky si postup hlídate relativně s přehledem. Jak vidíte situaci v tabulce šest kol před koncem?

Kdybychom to hlídali s přehledem, tak už dnes slavíme postup. Prostě musíme furt makat. Ani tady ti soupeři nejsou lehcí. Táborsko dnes bylo fotbalové, ostatní týmy zase hodně bojují. Většinou zalezou a je to pro nás těžší. Je to fotbal a pořád se vyhrávat nedá. Musíme se koncentrovat a co nejdřív to nějak dotáhnout.

Autor: ONDŘEJ KAŠLÍK