Přestože výsledky konkurentů v boji o záchranu Sigmě příliš nenahrály, mohou být tyto tři body velkým povzbuzením.

„My se díváme sami na sebe a je to pro nás důležité vítězství. Musí nás to ještě nakopnout pro poslední zápas. Ten je potřeba zvládnout a trochu se od toho zbytku odtrhnout," prohlásil Navrátil před následujícím zápasem v Příbrami, kterým Olomouc uzavře nepříliš povedený podzim.

Sigma se letos trápí především v koncovce. Hanáci vstřelili jen čtrnáct gólů a jsou v tomto směru druzí nejhorší v lize.

„Naše výkony se zlepšily, ale bohužel nám to tam nepadalo. Proti Slovácku jsme dali dva důležité góly. Od toho se musíme odpíchnout a dostat se do větší pohody v zakončení," burcuje Navrátil.

Trénovali jsme dohrávání situací po centrech

Trápení v koncovce vygradovalo v minulém domácím utkání proti Dukle.

Sigma si za celý zápas nevytvořila vyloženou šanci a před zápasem proti Slovácku se finální fázi hodně věnovala.

„Trénovali jsme dohrávání situací po centrech. Připravovali jsme se na soupeře 
a věděli jsme, že s tím mají trochu problémy. Trénovali jsme hodně zakončení. Musí nám to padat na tréninku 
a pak to bude padat i v zápasech," poznamenal pětadvacetiletý záložník.

Věci z tréninku se hráčům povedlo přenést i do zápasu, 
i když ani proti Slovácku vše nešlo podle představ.

„Řekli jsme si o poločase, že tam budeme dávat hned balony za obranu. Proto jsme se s Moulisem na stranách prohodili. Chybělo málo. Možná trochu víc štěstí, možná větší hlad po gólu. Třeba to vyjde v dalších zápasech," věří Navrátil.

Přestože olomoucký trenér Jílek postavil na hrot téměř dvoumetrového útočníka Tomáše Malce, mnoho centrů do vápna soupeře nelétalo.

„Musíme to více natrénovat, abychom měli v šestnáctce větší hlad po gólu. Ale centry tam nějaké byly, jen góly jsme z toho nedali," mrzelo olomouckého odchovance.

Proměňovat šance 
a hrát poctivě jak teď

Sigmě v této sezoně chybí klasický kanonýr. Na tuto pozici by se možná mohl propracovat Tomáš Malec, který se dvěma góly dotáhl na nejlepšího střelce Sigmy Housku.

Podle Navrátila ale střelecká tabulka důležitá není.

„Je jedno, jestli dá gól ten nebo ten. 
V této situaci si nemůžeme hrát na to, že tenhle chce dát pět gólů, tenhle šest. Je třeba vyhrávat i 1:0, abychom se co nejdřív dostali do toho klidného pásma. Tým potřebuje být v klidu, aby mohl předvádět kombinační fotbal," myslí si Navrátil.

Z letošního ročníku soutěže byla odehrána přesně polovina. Po patnácti kolech patří Sigmě s patnácti body třinácté místo, což zůstává za očekáváním olomouckých fanoušků i hráčů.

„Určitě bychom chtěli být daleko výš. Kvalita kádru tady na to je. Jenom prostě proměňovat šance 
a hrát poctivě jak teď," nepochybuje Navrátil, podle kterého se celkový herní projev týmu zlepšuje.

„Myslím, že se na to dá i dívat. Je to teď o dost lepší. Hlavní je, abychom dávali góly. Když budou padat branky, bude to bavit i lidi a to je základ," přeje si olomoucký záložník.

Autor: Ondřej Kašlík