„Věřili jsme, že i se sestavou, která byla z části obměněná, jsme schopni utkání zvládnout. Bohužel…“ mrzela trenéra Hanáků domácí prohra 3:4. Deník jeho tahy podrobně rozebral.

Brankář: Michal Reichl (známka 6)
MOL Cup měl být soutěží pro Reichla. Kdy jindy dát příležitost gólmanovi ligových kvalit, který jinak třetí sezonu jen kryje záda zkušenému Miloši Buchtovi? Pětadvacetiletý Reichl sice čtyřikrát lovil míč ze sítě, přesto ještě minimálně další dvě branky lapil. Rozhodně nezklamal.

„Reichy sice inkasoval čtyři branky, ale pod žádnou se nepodepsal. Podal standardní výkon, naopak nás ještě podržel,“ potvrdil i Jílek.

Stoper: Roman Polom (známka 2)
Rozčílení příznivci olomouckého klubu jeho nasazení nechápou, Deník to vidí jinak. Polom v létě přicházel jako hráč do základní sestavy, jenže jej přibrzdilo zranění a následná dohoda o nemožnosti hrát proti své Mladé Boleslavi. Šanci chytil za pačesy nadějný Václav Jemelka, jenž odehrál celých 990 ligových minut. I on tak potřeboval oddych. V tréninku dobře pracující Polom, který patří mezi absolutní fotbalové profesionály, si šanci v poháru zasloužil. V úterý však propadl na celé čáře. Od první minuty chyboval v rozehrávce, nestíhal náběhy hostů, svou nervozitu přenášel i na spoluhráče… Jílek jej Jemelkou vystřídal až po hodině hry za stavu 2:4, což byla chyba. Dolů měl jít raději už v poločase, kdy Sigma vedla. Celý stadion viděl, že pokud bude Jablonec odněkud hrozit, bude to přes Poloma. Jak jeho výkon zhodnotil trenér? „Věřil jsem tomu, že prodá svou zkušenost, v tréninku vypadal v poslední době velmi dobře. Nicméně to utkání ukázalo, že mu chybí nejen zápasová praxe, ale i větší míra sebedůvěry. Začátek měl hodně rozpačitý, pak se do utkání dostal a my jsme věřili, že se jeho kvalita promítne do druhého poločasu.“ Nepromítla…

Defenzivní záložník: Michal Obročník (známka 3)
V HET lize na klíčovém postu nastupuje Lukáš Kalvach, nechyběl stejně jako Jemelka zatím ani minutu. Logicky si tak dvaadvacetiletý mladík potřeboval odfkrnout. A jelikož letní posila z Liberce, Michal Obročník, je již zdravotně v pořádku a David Houska pykal za vyloučení, nebylo co řešit. Duel proti kvalitnímu soupeři však ukázal, že Kalvach je na pozici před stopery momentálně pro Sigmu nepostradatelný. Slovenský středopolař si nepočínal tak jistě, často radši volil jen jednoduchá řešení do šíře hřiště. Nepřesvědčil.

„Míša měl pomalejší rozjezd, ale potom byl ve středu hřiště platný hráč. V závěru mu však docházely síly, sáhli jsme z kondičních důvodů ke střídání,“ řekl Jílek.

Pravý záložník: Pavel Moulis (známka 6)
Nejen páteční brankou, která Hanákům zařídila remízu v Ostravě, si řekl o další příležitost. Na křídelních pozicích má Sigma dobrou konkurenci, a jelikož to Faltovi se Zahradníčkem v poslední době nešlo jako na začátku sezony, byla volba jasná. Moulis od úvodu patřil k nejaktivnějším, navíc svou šikovnou levačkou velmi dobře kopal standardní situace. Po jeho rohu měl gólovku Plšek, po přímém kopu pak v závěru snížil Tomáš Chorý. Dobrý výkon.

„Byl hodně nebezpečný, aktivní, vydržel šlapat celých devadesát minut. Tam to bylo bez problémů,“ vyzdvihl jeho akční rádius kouč.

Levý záložník: Martin Hála (známka 7)
Na větší šanci čekal olomoucký odchovanec hodně dlouho, o to víc ji však využil. V 9. minutě přes něj sice skóroval jablonecký Vojtěch Kubista, ale poté Hála na druhé straně svou chybu napravil. A potvrdil, že směrem dopředu je mnohem lepší než dozadu. Nejdříve pěkně vymotal hostující beky a připravil branku pro Plška. Na konci první půle byl pak za svůj důraz sám odměněn gólem. Ze sigmáků byl nejlepší, výrazně si řekl o příležitost také v HET lize.

„Oba křídelní hráči mě potěšili. Hálič zařídil dva góly,“ pochválil jej Jílek.

V celkovém kontextu porážky a vypadnutí z MOL Cupu však převládá zklamání. Hanáci navíc již téměř měsíc čekají na výhru.

„Nezažíváme teď celkově úplně dobré období,“ přiznal lodivod nováčka. Dočkají se fanoušci tří bodů v sobotu proti Teplicím? Utkání na Andrově stadionu začíná v 17 hodin.