Brabec je dvojnásobným ligovým šampionem se Slavií a jednou vyhrál ligu také se Spartou.

Na Letné mu v červnu vyprší smlouva a novou zatím nedostal. Pokud ani nedostane, bude vedle ligového nováčka z Jihlavy jedním z hlavních zájemců o jeho služby olomoucká Sigma.

V jejím kádru by mohl nahradit Radima Kučeru, který po posledním utkání s Duklou ukončil profesionální kariéru.

„Erich je o tři roky mladší než Radim Kučera, je to zkušený hráč a na jaře patřil k nejlepším hráčům Sparty. Alespoň z mého pohledu tam moc lepších lidí nebylo," řekl sportovní manažer Sigmy Jan Gottvald.

Právě jeho osoba by mohla hrát v Brabcově rozhodování důležitou roli. Fotbalista se s protřelým funkcionářem potkal na začátku své kariéry v Drnovicích.

„S Erichem mám já i má rodina nadstandardní vztah," řekl Gottvald pro deník Sport.

Zkušený fotbalista zatím vyčkává, zda Sparta nepřijde s nabídkou nového kontraktu. Sparta je pro něj prioritou. „Momentálně se čeká na návrat pana Otavy (personální ředitel Sparty – pozn. red.) z dovolené. V pondělí by mohlo být jasněji," uvedl Gottvald.

Získání nového stopera je pro Sigmu v letním období prioritou. Po odchodu Kučery zůstali v kádru vedle ligovými bitvami otřískaného Škerleho už jen mladíci Dreksa a Koutný. Z hostování v Nitře by se měl vrátit další zelenáč Murin.

O Koutného stoji Senice

O Koutného přitom údajně hodně stojí bývalý olomoucký kouč Zdeněk Psotka, jenž od léta povede ve slovenské lize Senicu.

„Spolupráce se Senicou určitě možná je. Máme hodně hráčů a myslím, že pro některé by slovenská liga určitě byla přínosem. Stejně jako oni pro ni. Ale všechno bude v kompetenci trenéra Pivarníka. Bavit se teď o nějakých jménech je velmi předčasné," řekl Gottvald.

Ten také jasně deklaroval, že nový kouč bude muset rozhodnout o další budoucnosti Marka Heinze, který se v létě s velkou pompou vrátil ze zahraničí, ale po počátečních kvalitních výkonech postupně chřadl a prakticky celé jaro proseděl na lavičce.

„Já sám z toho mám zamotanou hlavu. Trenér Pivarník si s ním chce ještě promluvit. Jsem toho názoru, že takový hráč jako Marek Heinz si zaslouží vyčerpat všechny možnosti. Pokud by se s trenérem dohodli, že pro Sigmu nebude přínosem, pak bychom mu oznámili, že je volný," prozradil Gottvald.

Situaci okolo čtyřiatřicetiletého ofenzivního fotbalisty údajně sondují dva prvoligové kluby.