Hanáci uhráli v Liberci remízu 1:1. Ta jim za určitých okolností mohla stačit k záchraně.

Pražští Bohemians však také remizovali doma s Plzní 0:0. Roli nehrála ani porážka pražské Slavie v Ostravě.

Sigma tak zůstala po zpackané sezoně na předposledním a tedy sestupovém místě.

Solidně a odhodlaně odehraný zápas v Liberci už na tom nic nezměnil.

KOVÁČ: Nevinil bych kluky, spíš jak se to v Olomouci vede
TRENÉR:  Šílené, přiznal kouč Sigmy Minář po sestupu
VARADI: Nedáš góly, nemáš body, sestupuješ…

Konec nadějím. Olomoucký smutek po pádu do druhé ligy

Konec nadějím. Olomoucký smutek po pádu do druhé ligy Autor: DENÍK/Miroslav Mazal

Kapitán Aleš Škerle měl v očích slzy, stejně jako celá řada dalších olomouckých fotbalistů. Na Hané si možnost sestupu dlouho nepřipouštěli.

„Byl jsem přesvědčený, že nespadneme, ale vidíte to, je to tak, jak to je. Je to malá katastrofa," soukal ze sebe Adam Varadi.

Stejná slova volil i Škerle.

„Do poslední minuty jsem si nepřipouštěl, že se to stane. Jsem olomoucký odchovanec. Je to katastrofa," řekl.

VÍCE: Zdrcený Škerle: Pohřeb, nedotkne se to jenom áčka

Sigmě nakonec k záchraně chyběla jediná branka, ke které měla v Liberci několikrát nesmírně blízko.

Jenže brankář Jan Kolář, ligový debutant se mezi tyčemi překonával. V první půli zlikvidoval samostatný únik Navrátila, i několik tvrdých projektilů z kopačky Schulmeistra.

Pak přišel z čistého nebe liberecký gól. Pavelka si ve vápně našel centr z levé strany a uklidil hlavou balon k tyči. S olomouckými šancemi to vypadalo prachbídně. Sigma však ještě povstala.

Ve druhém poločase Kolář vytasil další parádní zákroky. Když ale tečovaný centr z kopačky Zahradníčka doskotačil až k Varadimu a ten vyrovnal, Sigma ožila.

Hrálo se na jednu branku. Blízko rozhodnutí byl hlavičkou kapitán Škerle. Kolář byl ale znovu proti.

Bohemians stále drželi s Plzní bezbrankovou remízu. A tak Hanáci potřebovali vyhrát.

Příkladně dřeli do poslední vteřiny. V sobotu v Liberci si záchranu neprohráli. Minusové body, které je poslali o patro níž, ale nastřádali v jiných zápasech během jara i podzimu.

„Začalo to už na podzim v Příbrami, kde jsme vedli. Nastřádalo se to za celou sezonu. Ty body jsme prostě neuhráli," uvedl Škerle.

Se závěrečným hvizdem popadaly postavy v oranžových dresech na trávník. Liga v příštím roce v Olomouci nebude.