„Beru to hodně prestižně," vzkázal Zlámal z herního soustředění v Turecku, kde ale Sigma nenavázala na vítězství z českého prostředí a zatím dvakrát prohrála. Zlámal odchytal první zápas s ukrajinskou Oděsou, druhou porážku s černohorskou Podgoricou sledoval jako divák. „Dělali jsme individuální chyby, které se snažíme odstranit. Příprava je ale něco úplně jiného než liga," upozorňuje Zlámal.

Jak jste spokojený s podmínkami v Beleku?

S podmínkami jsem spokojený úplně maximálně. Hotel, hřiště, počasí, jídlo, všechno je úplně perfektní, na prvotřídní úrovni. Pokud jde o mě, tak já bych tady klidně zůstal ještě mnohem déle. Pro přípravu je to tady skutečně ideální.

Takže nejlepší by bylo, kdyby se i první kolo ligy hrálo tam?

To zase ne (směje se). To nejde, ale místní počasí je pro fotbal určitě lepší než to, co je momentálně v Česku. Někteří se samozřejmě už domů těší, ale pokud jde o mě, tak bych tady byl klidně ještě déle.

Nebudete pak mít problémy s adaptací na místní zimní podmínky? Trenér Pivarník prozradil, že jste teď měli trochu problém s přechodem z umělky na přírodní trávník.

Když jsme jeli sem, tak jsme strávili na umělce asi měsíc a pak jsme si tady na tu přírodní trávu museli trochu zvykat. Zpátky by to takový problém už být neměl. I z toho, co já vím, tak ten poslední týden přípravy už bychom i doma měli být hlavně na přírodní trávě. Samozřejmě záleží na tom, jaké budou doma terény. A co se týče zimy, tak to je jasné. Liga se prostě bude hrát v zimě. To ale bude pro všechny stejné, takže se s tím musíme vyrovnat.

Už se bavíte o prvním kole, v němž přivítáte Slavii?

Už to pomalu začíná, ale to hlavní přijde až v tom týdnu bezprostředně před zápasem. Já už se na ten zápas těším hodně.

Berete ten zápas kvůli vašemu angažmá ve Slavii prestižněji než jiné?

Já určitě ano. Pro mě je to hodně prestižní zápas. Ale i pro celou Sigmu je hodně důležitý.

Kvůli závěru podzimu, kdy očekávání veřejnosti byla vysoká, a vám se je v posledních třech kolech nepodařilo naplnit?

Přesně tak. Nejen, že očekávání veřejnosti bylo vysoké, i my sami jsme to tak měli. A nevyšlo nám to vůbec podle našich představ.Teď to budeme chtít napravit. A hned první zápas se Slavií bude hodně důležitý. Přes zimu se hodně mluví o Spartě a Plzni, takže pozornost je upřená jinam. My ale rozhodně budeme chtít do boje o ty medailové příčky promluvit. Tak snad nám bude ta zadní pozice vyhovovat.

Doma jste v přípravě téměř pořád vítězili, dávali jste i hodně branek. V Turecku jste ale dvakrát prohráli. Může to s vámi něco udělat?

Důležité bude to, jak se ukážeme v lize. Všechno ostatní je vedlejší. Bylo by na nic, kdybychom v přípravě všechno vyhráli, plácali se po zádech a pak v lize bod ztráceli. I takové přípravy už jsem zažil. Příprava je od toho, abychom na sobě pracovali a odstraňovali chyby, které děláme. V lize je to už úplně něco jiného. Jiný je tlak, prostředí, prostě všechno. Výsledky v přípravě neznamenají nic.

Jste tedy nachystaní na ligu dobře?

V obou dvou zápasech tady v Turecku jsme dělali individuální chyby, které nám trenér ukázal. Na tréninku pracujeme na tom, abychom je eliminovali, a já jen věřím, že už je opakovat proti Slavii nebudeme. Jinak šlapeme všichni na sto procent, věřím, že nachystaní budeme dobře.

Jak velkou komplikací jsou zdravotní problémy Tomáše Janotky nebo Aleše Škerleho? Je pro vás jako pro brankáře problém, že jste si zatím nemohli vyzkoušet to složení, které by mělo být v lize?

Je to trochu nepříjemné, ale kluci, kteří hráli místo Aleše nebo Tomáše, je dokázali nahradit. Problém v tom nebyl, na ligu jsou podle mě připravení. Na druhou stranu, jak už jsem říkal, příprava a liga, to je něco jiného. Kdyby třeba neměl hrát Aleš Škerle, tak by to asi pro nás byl problém. Ale máme ještě nějaký čas, tak snad se dá dohromady. A kdyby ne, tak kádr máme dost široký a dokázali bychom si s tím poradit.

Co se vás týče, tak jste zdravotně zcela v pořádku? Podzimní zranění je zapomenuto?

Radši to tady někde zaklepu, ale je to dobré. To koleno, které jsem měl zraněné, tak drží. Samozřejmě ho musím posilovat, což asi budu muset pořád. Jinak jsem ale po zdravotní stránce v pohodě.